Trwa nabór do drugiej edycji Krosno VisualArt Festival! Już po raz drugi grupa filmowa ViArt organizuje festiwal filmowy na terenie Krosna. To przestrzeń dla twórców amatorskiego kina, które jest dla nich przestrzenią szczególnego rozwoju. Do tego, to nasze, krośnieńskie święto KINA.
Krosno Visual Art Festival to wydarzenie, którego pierwsza edycja powstała dzięki inicjatywie ObudźMY Miasto we współpracy z instytucjami: Biurem Wystaw Artystycznych, Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Biblioteką Publiczną i Muzeum Rzemiosła oraz Młodzieżową Radą Miasta Krosna.

W ramach projektu odbyły się warsztaty o tematyce filmowej z zaproszonymi specjalistami: Arturem Wyrzykowskim, Filipem Bojarskim i Alanem Bochnakiem, które cieszyły się dużym zainteresowaniemwśród młodych ludzi.

Krosno Visual Art Festival

Wieczory trzydniowego wydarzenia miały natomiast charakter otwarty, gromadziły publikę przed ekranem w Biurze Wystaw Artystycznych na rynku, na pokazach produkcji amatorskich grup filmowych, które zgłosiły chęć udziału w festiwalu. Publiczność miała okazję do dyskusji oraz zadawania pytań twórcom, którzy przybyli do Krosna z całej Polski.

Druga edycja Krosno VisualArt Festival formą przypominać będzie pierwszą.Nabór filmów ruszył już początkiem maja i potrwa aż do 23 lipca 2022 roku włącznie. Zgłosić może się każdy pasjonat kina i twórca, pracujący samodzielnie lub w grupie.

Krosno Visual Art Festival

Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem: https://bit.ly/3LUeQ72 oraz spełnienei wymagań regulaminu: https://drive.google.com/file/d/1Fxr0UjQdvDsPtL19e-mUeIISvrjG0kZj/.

O zapisach na warsztaty i planowanych wydarzeniach towarzyszących grupa ViArt poinformuje wkrótce na swoich mediach społecznościowych i stronie festiwalu, którą warto śledzić: https://www.facebook.com/Krosno.VisualArt.Festival.

Cały ViArt wzywa zgodnie: "Młody twórco, nie masz na co czekać, zgłoś się i wyświetl swój film na wielkim ekranie!".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.