2 lipca br. na terenie gmin Chorkówka i Jedlicze odbył się rajd samochodowy „Podkarpackim szlakiem Marii Konopnickiej i Ignacego Łukasiewicza”.
Impreza wpisana jest w kalendarz Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki polskiego Związku Motorowego i ma rangę Turystycznych Mistrzostw Polski.

Podczas rajdu rozegrana została 4. i 5. runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przejechać w normalnym ruchu drogowym wyznaczoną trasę oraz zwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Sprawdzane były także umiejętności prowadzenia samochodu na próbie sprawnościowej. Na koniec trzeba było rozwiązać testy z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy turystycznej zdobytej podczas zwiedzania wyznaczonych obiektów.

Rajd Jedlicze

Organizatorem Turystycznych Mistrzostw Polski był Automobil Klub Rzeszowski. Pojawiły się załogi z całej Polski m.in.: z Poznania, Warszawy, Śląska, a także nasze miejscowe z Jasła, Krosna i Rzeszowa.

- Bawiliśmy się bardzo fajnie, a dodatkowo w Roku Marii Konopnickiej i Ignacego Łukasiewicza mogliśmy pokazać jako mieszkańcy Podkarpacia te urokliwe miejsca naszym gościom. Były także dwie próby sprawnościowe na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, za co bardzo dziękujemy włodarzom gminy oraz dyrekcji GOSiR - powiedział Jarosław Noworól, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.