Dzisiaj (5 lipca) w zakolu Wisłoka za basenem i kortami tenisowymi zorganizowane zostało krośnieńskie miodobranie. Jaki miód udało się zebrać w Krośnie?
Miodobranie z pokazowym wirowaniem miodu, na które zaprosili prezydent Krosna Piotr Przytocki i Fundacja Odzyskaj Środowisko, zorganizowane zostało na miejskich terenach zielonych w pobliżu Wisłoka, przy miejskiej pasiece.

Wszyscy chętni, w tym przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Krośnie, mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu oraz obsłudze miodarki. Przedszkolaki wzięły również udział w eko konkursie i otrzymały ekologiczne upominki.

miodobranie w Krośnie

Marek Barzyk, prezes Krośnieńskiego Koła Pszczelarzy stwierdził, że zebrany miód jest bardzo gęsty, ma bursztynowy kolor, wyrazisty smak i ma około 16 procent wody.

O miejskiej pasiece z recyklingu w Krośnie i udziale miasta w projekcie "Elektryczne śmieci" opowiada Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko:


miodobranie w Krośnie

O idei miejskiej pasieki na terenach zielonych przy ul. Bursaki mówił prezydent Krosna Piotr Przytocki:


Zobacz zdjęcia z miodobrania:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.