Zderzenie trzech samochodów na al. Jana Pawła II w Krośnie. Na miejscu pracują służby ratunkowe.
W czwartek (7 lipca) przed godziną 17:00 doszło do zderzenia trzech samochodów na al. Jana Pawła II w Krośnie. W wypadku uczestniczyły dwa samochody marki Volkswagen i Peugeot.

Sprawczynią wypadku jest kierująca samochodem marki Peugeot, która jadąc w kierunku miasta najechała na tył volkswagena, a następnie uderzyła w tył kolejnego volkswagena. Do szpitala została przetransportowana kierująca volkswagenem oraz dziecko.

Na miejscu wypadku pracują strażacy, patrol policji oraz trzy załogi karetki pogotowia.

Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

[AKTUALIZACJA]


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letnia kierująca peugeotem najechała na tył poprzedzającego volkswagena tiguan, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem, na którym znajdowała się piesza. Ponadto, w wyniku zderzenia, peugeot został zepchnięty na volkswagena sharana, który na sąsiednim, prawym pasie ruchu zatrzymał się, w celu umożliwienia pieszej bezpieczne przemierzenie szerokości jezdni - poinformował podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

W wyniku odniesionych obrażeń do szpitala trafiła 39-letnia kierująca tiguanem oraz 12-letnia pasażerka peugeota. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

~aron

08-07-2022 13:32 14 15

~Karmal - kierowca jadący z tyłu powinien zachować bezpieczna odległość, aby w przypadku gwałtownego hamowania pojazdu poprzedzającego mógł zatrzymać pojazd bez najechania na poprzednika. W tym przypadku prawdopodobnie pani nie zachowała bezpiecznej odległości, albo pomyliła sobie nogi i deptała po sprzęgle - bo i takie przypadki widziałem.
Odpowiedz

~Ja

08-07-2022 11:51 14 18

Wystarczyłoby nie jeździć "na zderzaku".
Odpowiedz

~Ja

07-07-2022 19:48 20 16

Akurat w tym przypadku Pan, w którego samochód uderzono nie hamował gwałtownie. Wręcz przeciwnie. Widział z daleka pieszego i już bardzo wcześnie zwalniał, po czym zatrzymał spokojnie auto przed przejściem.
Odpowiedz

~Karmal

07-07-2022 18:24 12 21

Kolejny wypadek z powodu nowych przepisów. Jak tylko w obrębie przejścia pojawi się pieszy to kierowca bez patrzenia do tyłu gwałtownie hamuje, no bo pieszy ! Nie zawsze kierowca z tyłu ma dobry refleks i zdąży też wyhamować. Na drogach dwupasmowych powinny być bezwzględnie światła i może też było by mniej najechania na tył, chociaż w to nie wierzę, koło osiedla WSK też non-stop są wypadki.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.