Przy amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju rozpoczął się plener rzeźbiarski. Efekty zmagań pięciu artystów rzeźbiarzy z kłodami drewna będzie można podziwiać już w najbliższy czwartek (14 lipca) po południu.
"Odpocznij u Zdroju" to hasło II pleneru rzeźbiarskiego organizowanego przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju i Nadleśnictwo Dukla.

- Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Odpocznij u Zdroju", dlatego liczymy na inwencję twórców, by ukończone rzeźby mogły być elementem wyposażenia parku zdrojowego i pozwalały odpoczywać w towarzystwie dzieła sztuki - powiedziała Dorota Świstak, dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju podczas dzisiejszego (11 lipca) oficjalnego otwarcia pleneru rzeźbiarskiego w amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju.

Edward Marszałek
Edward Marszałek


O idei pleneru oraz pracach rzeźbiarzy mówi Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie:
W tym roku z zaproszenia organizatorów skorzystało pięciu artystów rzeźbiarzy: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa, Sylwester Sowa z Włodawy, Stanisław Socha z Faściszowej i Ryszard Wysocki z Kalet. Komisarzem pleneru jest Jan Stachyrak.

Plener rzeźbiarki w Iwoniczu-Zdroju
Artyści rzeźbiarze rozpoczęli prace w poniedziałek


Uczestniczący w rozpoczęciu pleneru burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj zwrócił uwagę między innymi na współpracę samorządu z Lasami Państwowymi:
W inauguracji wzięli udział również Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Rajmund Boczar, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla Zbigniew Żywiec.

Inaugurację uświetnili sygnaliści z zespołu "Echo Karpat":

Plener rzeźbiarki w Iwoniczu-Zdroju

Finał pleneru odbędzie się w czwartek, 14 lipca o godz. 14. Wśród zapowiedzianych atrakcji znajdą się: prezentacja rzeźb, stoisko promocyjne lasów państwowych z marką "Dobrezlasu", koncert Echa Karpat i koncert "Kapeli Spod Rubani".

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Witold Kocaj, burmistrz Miasta i Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Marek Marecki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Zobacz zdjęcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.