Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie była gospodarzem kursokonferencji trenerskiej zorganizowanej przez Fundację Jaś Wędrowniczek z Rymanowa i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie.
W poniedziałkowe popołudnie w auli Karpackiej Państwowej Uczelni przy ul. Dmochowskiego w Krośnie zgromadziło się 250 trenerów piłkarskich z różnych stron Podkarpacia, by uczestniczyć w kursokonferencji trenerskiej. Była ona jednym z elementów warsztatów szkoleniowych w Rymanowie zorganizowanych przez Fundację Jaś Wędrowniczek z Rymanowa w dniach 11-13 lipca z udziałem trenerów z Polski, Niemiec, Anglii, Hiszpanii i Ukrainy.

Koordynator sportowy projektu Jakub Popielarz (właściciel Akademii Piłkarskiej VIVIO) i prezes Fundacji Jaś Wędrowniczek Justyna Szepieniec nadali wydarzeniu status międzynarodowy. Podczas kursokonferencji z prezentacjami wystąpiło pięciu prelegentów: Mateusz Kurt (trener w Akademii Bayer Leverkusen, współzałożyciel 2MK Sport), Rafał Ulatowski (szef szkolenia w Akademii Lecha Poznań), Łukasz Surma (trener Stali Stalowa Wola), Aleksander Kowalczyk (trener UEFA Pro - licencja hiszpańska, pracujący na co dzień w Hiszpanii), Jakub Bokiej (skaut w Manchester City, szef w Polish Football Academy Anglia).

Kursokonferencja w Krośnie w KPU

W inauguracji kursokonferencji wzięli udział zaproszeni goście, w tym byli wybitni reprezentanci Polski w piłce nożnej Grzegorz Lato i Jan Domarski - jednocześnie przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej; rektor KPU w Krośnie dr. hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU; zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran; Wojciech Sokołowski i Krzysztof Buba, członkowie zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie; Henryk Rożek, trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej; Janusz Białek, wiceprzewodniczący Rady Trenerskiej; Jacek Paszulewicz, dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk.

W ramach międzynarodowych warsztatów trenerów młodzieżowej piłki nożnej zorganizowanych przez Fundację Jaś Wędrowniczek z Rymanowa zaplanowano jeszcze między innymi turniej "dzikich drużyn" seniorów, który odbędzie się 14 lipca na stadionie "Startu" Rymanów w godz. 16.00 - 20.00 oraz turniej piłkarski dla dzieci (piknik rodzinny) w najbliższą niedzielę (17 lipca, godz. 9.00 - 16.00). Wystąpią w nim akademie młodzieżowe z całego Podkarpacia, rocznik 2011 i młodsi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.