Od początku maja do 11 lipca 2022 roku policjanci krośnieńskiej "drogówki" skontrolowali łącznie 103 autokary wycieczkowe. Jakie były efekty tych kontroli?
Największe nasilenie kontroli autokarów, które zgłaszali bądź to rodzice uczniów udających się na wycieczki, organizatorzy lub sami przewoźnicy, miało miejsce w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego. W minionym miesiącu skontrolowano 54 autobusy. W maju odnotowano 39 kontroli, a od 1 do 11 lipca 10.

Nadkomisarz Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie poinformował, że policjanci kontrolowali między innymi układ hamulcowy, kierowniczy, jezdny, oświetlenie zewnętrzne, dokumenty kierowcy i oczywiście stan trzeźwości kierującego.

- W ocenie policjantów, stan techniczny kontrolowanych autobusów w zdecydowanej większości był bardzo dobry. Jednak w trzech przypadkach ujawniliśmy usterki, które spowodowały, że autobusy nie mogły wyruszyć w dalszą podróż, nie dopuściliśmy ich do dalszej jazdy. Były to między innymi usterki układu hamulcowego - powiedział nadkomisarz Krzysztof Belczyk.

Krzysztof Belczyk
Nadkomisarz Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie

Naczelnik krośnieńskiej "drogówki" dodał, że w okresie wakacyjnym kierowcy autokarów przewożący osoby na letni wypoczynek są pod szczególnym nadzorem, a policjanci zwracają uwagę między innymi na prędkość, gdyż jest to główna przyczyna wypadków drogowych.

- Zwracamy też uwagę na poruszających się naszymi drogami motocyklistów. Z naszych statystyk wynika, że na dziesięciu kierujących jednośladami, dwóch nie posiada odpowiednich uprawnień - stwierdził nadkom. Krzysztof Belczyk.


~SOMGORSI

13-07-2022 10:52 19 18

Pierwsze to sprawdzić stan radiowozów i policjantów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.