Do Miejsca Piastowego dotarli uczestnicy 38. Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego.
1 lipca w Warszawie rozpoczęła się 38. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego. Udział wzięło w niej kilkudziesięciu pątników. Na ponad 400-kilometrową trasę do Miejsca Piastowego wyruszyli dzień później.
W tym roku pielgrzymom towarzyszyło hasło "Pokój wam!".
Dziś (13.07) przed południem w 12 dniu marszu pielgrzymi weszli do Krosna, aby ulicami miasta przemaszerować w kierunku Miejsca Piastowego. Celem było Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, gdzie znajduje się grób bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Markiewicz wielokrotnie podkreślał, że "Polska albo będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie!".
Po godz. 15 pielgrzymi dotarli do sanktuarium w Miejscu Piastowym, gdzie przywitał ich m.in. ks. Krzysztof Poświata, kustosz sanktuarium.
A skąd ten ~gościu ma takie informacje, że w klasztorze tylu pijaków? Czyżby był pacjentem AA, czy tylko rzuca hasłami, a wy je łapcie? Oj nieładnie gostku, nieładnie!
~antypijak
17-07-2022 17:01 17 12
~zeus
16-07-2022 07:56 15 13
~gość
13-07-2022 20:57 17 19