Cztery nowe ambulanse z pełnym wyposażeniem trafiły na wyposażeniem trafiły do Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Jedna z karetek będzie służyła mieszkańcom powiatu krośnieńskiego.
12 lipca podczas spotkania przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Ewa Lenart przekazała cztery nowe ambulanse do Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Zakup został sfinansowany ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dofinansowanie od wojewody podkarpackiego wyniosło 2 mln zł, a łączny koszt to nico ponad 2,07 mln zł.

- Dziękuję pani wojewodzie oraz posłowi Piotrowi Babinetzowi, że udało się je pozyskać dla naszego pogotowia i będą służyły w ratowaniu zdrowia i życia - stwierdził starosta Jan Pelczar podczas spotkania, które odbyło się dzisiaj (15 lipca) w siedzibie SPPR w Krośnie.

Nowe karetki pogotowia w Krośnie

Jedna karetka będzie służyła mieszkańcom powiatu krośnieńskiego, dwie trafią do powiatu jasielskiego, a jedna do powiatu strzyżowskiego.

Nowe ambulanse to pojazdy na bazie samochodu Renault Master. Wyposażone są między innymi w profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, ssaki, krzesła transportowe, materace podciśnieniowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy.

Joanna Bukowczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie podkreśliła, że zakup czterech nowoczesnych ambulansów wraz z wyposażeniem przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców czterech powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

- Wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego w nowe ambulanse daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa, a ratownikom wysoki komfort pracy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie dotarcie do osoby potrzebującej pomocy i jak ważna jest szybka reakcja zespołów ratownictwa medycznego. Często minuty, a nawet sekundy decydują o ludzkim życiu - powiedziała Joanna Bukowczyk.

Nowe karetki pogotowia w Krośnie

Nowe karetki poświęcił proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, archiprezbiter krośnieński ks. prałat Jan Bielec. W spotkaniu uczestniczył również poseł Piotr Babinetz.

- Myślę, że nowe karateki bardzo się przydadzą, tym bardziej że krośnieńskie pogotowie obsługuje teraz kilka powiatów. Oby jak najlepiej służyły, ale oby miały jak najmniej wyjazdów i obsługiwały jak najmniej tragicznych wydarzeń - stwierdził poseł Piotr Babinetz.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

~tygodnica

19-07-2022 15:36 8 9

brakowało jeszcze różańca, krzyża na środku i wodza wszechświata...
Odpowiedz

~piSS

17-07-2022 16:23 8 18

A sia odmówiła koronke do "matki boski na sygnale"? Widać kobita zadowolona, wreszcie czuje się ważna :)
Odpowiedz

~SOMGORSI

15-07-2022 20:25 9 20

Czerwoną taśmą to zaznaczona jest strefa covidova ?
Odpowiedz

~4 karetki

15-07-2022 16:53 9 20

trzeba utrwalić w głowach obywateli to zacne wydarzenie, żeby przypadkiem nie zapomnieli za czy ich rządów miało to miejsce, sam Rzeszów to za mało
Odpowiedz

~lex

15-07-2022 14:42 13 16

widzę że impreza przeniosła się z Rzeszowa do Krosna .Słuszną politykę ma nasza władza....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.