Pani Anna Laba, 17 lipca kończy 100 lat. Swoje urodziny świętowała już w piątek (15 lipca) z wnuczką i prawnukiem oraz mieszkańcami DPS 1. Jubilatkę odwiedził też prezydent Krosna Piotr Przytocki, życząc jej przede wszystkim dużo zdrowia.
Pani Anna Laba urodziła się 17.07.1922 r. we Wrocance k. Tarnowca. Wiele lat mieszkała z rodziną w Chlebnej (gm. Jedlicze) i pracowała jako listonosz przez wiele lat. Jubilatka jest wdową, dochowała się dwóch córek. Ma jedną wnuczkę i 5-letniego prawnuka.

100 urodziny Pani Anna Laba

Od 27 czerwca 2002 r. pani Anna mieszka w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury 4a w Krośnie. Od początku dała się poznać jako pogodna i bardzo towarzyska osoba. Szybko nawiązała przyjaźnie z innymi mieszkańcami, angażowała się w pomoc mniej sprawnym kolegom.

Pasją Dostojnej Jubilatki jest pielęgnowanie roślin doniczkowych, swój pokój udekorowała kolorowymi kompozycjami kwiatowymi. Lubi ludowe i biesiadne piosenki.

Anna Laba 100 lat

Wnuczka wspomina, że pani Anna zawsze dobrze radziła sobie w kuchni. Jej specjalnością jest tradycyjna polska kuchnia, w szczególności gołąbki i pierogi. Lubiła także robić na drutach.

- Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie jest placówką przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku i przewlekle, somatycznie chorych. Obecnie przebywa u nas 90 osób, tyle mamy miejsc. Zapewniamy im całodobową kompleksową opiekę. Ostatnio podobną uroczystość mieliśmy w marcu ubiegłego roku, kiedy setną rocznicę urodzin obchodziła jedna z naszych mieszkanek. Teraz mamy kilka osób, które mają powyżej 90 lat i mam nadzieję, że będziemy też świętować z nimi taki jubileusz jak dzisiaj - powiedziała Magdalena Słyś, dyrektor DPS nr 1 Krośnie.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z Dostojną Jubilatką:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.