15 lipca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Burmistrza Gminy Rymanów "Młode Orły" 2022 roku, przyznawanych za wysokie wyniki w nauce i inne znaczące osiągnięcia dla uczniów ze szkół prowadzonych i dotowanych przez Gminę Rymanów.
Nagroda "Młode Orły" przyznawana jest w czterech kategoriach:
Prymus - dla najlepszych uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych i ponadpodstawowych według algorytmu uwzględniającego liczbę uczniów klas programowo najwyższych w danej szkole.
Egzamin - dla uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uzyskali najlepsze wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego w gminie Rymanów.
Konkursy - dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia za miejsca I-III i wyróżnienia w konkursach o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Mistrz - przyznawanej w kategorii indywidualnej i drużynowej, dla uczniów, którzy osiągnęli znaczące sukcesy artystyczne i sportowe na szczeblu krajowym lub wojewódzkim, a także dla finalistów i laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wręczenie nagród Młode Orły w gminie Rymanów

W tym roku przyznano łącznie 166 nagród we wszystkich kategoriach, w tym 107 nagród w kategorii indywidualnej i 59 nagród w kategorii drużynowej:
- Prymus - 13 uczniów
- Egzamin - 7 uczniów
- Konkursy - 15 uczniów
- Mistrz - 72 uczniów
- Mistrz drużyna - 59 uczniów

O nagrodach "Młode Orły" mówi Wojciech Farbaniec, Burmistrz Gminy Rymanów:

Laureaci otrzymali karty podarunkowe o wartości 300 zł indywidualnie oraz o wartości 100 zł drużynowo do wykorzystania w sklepach i punktach usługowych, oraz kinie Helios na terenie Centrum Handlowego VIVO! Krosno.

Laureaci nagród Młode Orły

W trakcie spotkania burmistrz Wojciech Farbaniec wręczył również wręczyć akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli, którzy 8 lipca zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego oraz odebrał ślubowanie.

Mianowani nauczyciele

W gronie tym znaleźli się: Kamila Pawłucka-Górecka (Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie), Urszula Smerecka (Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie), Magdalena Szybka (Zespół Szkół Publicznych - Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie), Anna Skibicka (nauczyciel gry na fortepianie).

W spotkaniu wzięli również udział: Andrzej Pitrus - przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie; Grażyna Skolarczyk i Kazimierz Kielar - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie; Krzysztof Buczek - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Porządku Publicznego RM; Agnieszka Niemczyk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie; dyrektorzy szkół z gminy Rymanów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.