Rozpoczął się kolejny etap modernizacji artKina przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Kinomaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo prace potrwają trzy miesiące.
Nowy podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, zamurowanie okien, remont schodów, docieplenie ścian i wymiana stolarki drzwiowej to kolejne prace, które rozpoczęły się w artKinie w Krośnie.
Całkowity przewidywany koszt wykonania modernizacji wynosi 389 542,25 zł, z czego 200 000,00 zł będzie stanowić otrzymane dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- - Inwestycja jest kontynuacją prac rozpoczętych w 2021 r., na wykonanie których miasto również otrzymało ministerialne dofinansowanie. W ubiegłym roku została wykonana instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku oraz wyposażono salę widowiskową w pętlę indukcyjną - poinformowała Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna.

Kolejny etap prac służy przede wszystkim poprawie stanu technicznego i komfortu obiektu oraz obniżeniu kosztów funkcjonowania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.