Podczas minionego weekendu podkarpaccy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Ilu kierowców w powiecie krośnieńskim zdecydowało się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu?
W ubiegły weekend policjanci wydziałów ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy weekend". Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących oraz na ich stan trzeźwości.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 17 773 kierujących. Podczas działań ujawnili 56 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 31 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 25 za przestępstwo.

Podkomisarz Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie poinformował, że w powiecie krośnieńskim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP skontrolowali stan trzeźwości 1140 kierujących i "namierzyli" troje kierowców, którzy siedli za kierownicą, mimo wcześniej wypitego alkoholu.

Rekordzistką okazała się 44-letnia kobieta kierująca samochodem kia, która miała 2,7 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 lipca w Chorkówce. Świadkowie uniemożliwili kontynuowanie jazdy nietrzeźwej. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie.

- Niecałe półtorej godziny później w Bratkówce 27-letni kierujący audi miał około 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - powiedział podkomisarz Paweł Buczyński.

Wcześniej, bo około godz. 10.00, w Targowiskach na ul. Armii Krajowej 29-letni kierujący oplem miał około 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (stan po użyciu alkoholu).

~popychacz

21-07-2022 09:00 15 12

Tak zgadza się karać - tylko karać za promile a nie za małe piwo spożyte do obiadu. A ze statystyk policyjnych tylko 1% kierowców pod wpływem alkoholu powoduje kolizje czy zderzenia.
Odpowiedz

~antypijak

18-07-2022 13:07 14 16

Boże słodki ratuj, iluż to pijanych zasiada za kierownicą? A ta pańcia z Chorkówki naprawdę przegięła, wsiadając zapita w sztok za kółkiem. Karać i to surowo takich nieodpowiedzialnych ludzi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.