Antek Gazda został potrójnym laureatem konkursów przedmiotowych uczeń Szkoły Podstawowej w Dukli.
Rok szkolny 2021/2022 obfitował w różne nieprzewidziane zdarzenia, które nie miały jednak wpływu na poziom i wyniki nauczania w Szkole Podstawowej w Dukli. Przerwa w nauczaniu stacjonarnym i przejście na nauczanie zdalne związane z pandemią oraz wojna na Ukrainie wywoływały duży niepokój zarówno u rodziców, uczniów i nauczycieli. Kończący się rok szkolny był szczególny, jeżeli nie najlepszy w historii naszej szkoły.

Wielkim sukcesem uczniów zakończyła się tegoroczna edycja Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczniowie awansowali kolejno w etapach szkolnych, a następnie rejonowych, by wreszcie zdobyć liczne tytuły na szczeblu najwyższym wojewódzkim.

uczniowie SP w Dukli

Sukcesy naukowe uczniów dotyczyły w tym roku konkursów z takich przedmiotów jak: matematyka, geografia, chemia i historia. Ostateczny bilans jest następujący:
- Antoni Gazda - 8b, tytuły laureata konkursów z matematyki, geografii i chemii
- Adam Ben Saad - 8a, tytuł laureata konkursu z geografii
- Jan Żarnowski - 7a, tytuł finalisty konkursu z geografii
- Szymon Munia - 7c, tytuł finalisty konkursu z historii

Warto zauważyć, że Antek Gazda został potrójnym laureatem, co stanowi niezwykle rzadko spotykaną sytuację, nie notowaną jeszcze w historii szkoły. Sukces ten został doceniony poprzez honorowe uczestnictwo Antka w uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się 9 czerwca 2022 w WDK w Rzeszowie pod przewodnictwem Podkarpackiej Kurator Oświaty i udziale Wojewody Ewy Leniart. W trakcie gali Antek jako jedyny z uczestników opowiadał o swojej pasji, zainteresowaniach oraz planach na przyszłość.

Na szczególne wyróżnienie zasługują nauczyciele, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie uczniów: Anna Lis i Beata Woźniak, Janusz Lis oraz Stanisław Kalita przy współudziale Magdy Sobolewskiej. Szkoła w Dukli może również pochwalić się sukcesami sportowymi. Drużyna dziewczyn uzyskała awans na Igrzyska Dzieci na szczeblu ogólnopolskim, gdzie zdobyła 11. Miejsce. Opiekunem był Jerzy Pietruszka, a drużyna na co dzień trenuje w sekcji siatkarskiej MOSiR Dukla, której trenerem jest Damian Leśniak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.