20 lipca w sali Domu Ludowego w Pustynach podpisano porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy naszą gminą Krościenko Wyżne, a miastem Svidnik na Słowacji. Podpisy złożyli Marcela Ivancova - burmistrz Svidnik i Mateusz Liput - wójt Krościenka Wyżnego.
Wymiana doświadczeń samorządów i współpraca na wielu płaszczyznach: kultury, edukacji, sportu, ochrony dziedzictwa przyrodniczego, współpracy pomiędzy instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, czy szeroko rozumianej administracji stanowi doskonałą sposobność dla rozwoju gminy.

- Dobór miasta partnerskiego został oparty przede wszystkim na kanwie doświadczeń płynących z kilkunastoletniej już współpracy stowarzyszeń z terenu naszej gminy ze stowarzyszeniami działającymi w okręgu miasta Svidnik. Zawarcie współpracy partnerskiej stworzy również nowe perspektywy pozyskiwania środków zewnętrznych w ramach procedowanego aktualnie programu INTERREG na lata 2021-2027 - powiedział wójt Mateusz Liput.

Uczestnicy podpisania porozumienia w Krościenku Wyżnym

Delegacja ze Svidnika odwiedziła m.in. filię Gminnej Biblioteki Publicznej, remizę OSP w Pustynach, Izbę Muzealną oraz kościół pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym.
Ponadto, goście ze Słowacji mieli możliwość zobaczyć postęp prac dwóch największych inwestycjach w gminie: budowie mostu przez rzekę Wisłok oraz zwiedzić Budynek Użyteczności Publicznej w Krościenku Wyżnym.

~cynik

23-07-2022 14:03 10 14

Nie szczujcie malkontenci i forumowe trolle. Goście byli godnie i mile przyjęci oraz poczęstowani, więc nie wiem o co tutaj komuś chodzi? Niestety są osoby (montewki), mające paskudne charakterki, którym wszystko nie pasuje. Trochę rozumu!
Odpowiedz

~Polak

21-07-2022 23:18 9 18

Ha ha ha! Bardzo śmieszne. Wójt gminy podpisuje umowę międzynarodową w domu ludowym swojej rodzinnej wsi pustyny, a nie w urzędzie gminy. To na prawdę polityka wyższego szczebla. Co sobie pomyśleli Słowacy, jak byli przyjmowani w domu ludowym a nie urzędzie państwowym? Na pewno szybko pożałowali to z kim podpisali umowę partnerską. A może to do Świdnika wójt chce przyłączyć Pustyny, a nie do Miejsca Piastowego.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.