Pracownicy centrum dystrybucyjnego Eurocash w Szczepańcowej martwią się o swoją pracę. Grupa Eurocash zapowiedziała zwolnienia grupowe.
Jak poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl, Grupa Eurocash w lipcu br. zawarła ze związkami zawodowymi porozumienie w sprawie zwolnień grupowych. Są one częścią planu restrukturyzacji, który grupa rozpoczęła dwa lata temu.

Kogo będą dotyczyć zwolnienia?


Na wiadomość o zwolnieniach natychmiast zareagowali pracownicy Centrum dystrybucyjnego Eurocash w Szczepańcowej. O ich przyszłość zapytaliśmy rzecznika prasowego Grupy Eurocash.

- Część biznesów Eurocash jest w trakcie zmian organizacyjnych. Na mocy konsultacji i nowego porozumienia zawartego w lipcu 2022 r. ze związkami zawodowymi, do 2024 r. rozwiążemy lub zmodyfikujemy stosunki pracy z Pracownikami z różnych jednostek biznesowych. Zgodnie z porozumieniem, będzie to maksymalnie 610 osób w całej Grupie, w całej Polsce (Grupa Eurocash zatrudnia ponad 20 tys. Pracowników). Na ten moment nie możemy jednoznacznie wskazać, których jednostek konkretnie będzie dotyczył program zwolnień. Będziemy elastycznie reagować na sytuację, zachowując redukcję etatów na najniższym możliwym poziomie. Zgodnie z praktyką przyjętą w firmie, na nowe stanowiska rekrutujemy zazwyczaj w pierwszej kolejności osoby dotychczas u nas pracujące. Oznacza to, że dla części Pracowników w praktyce kolejne dwa lata mogą oznaczać zmianę zakresu obowiązków - informuje Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Centrum dystrybucyjne Eurocash w Szczepańcowej otwarte zostało początkiem lutego 2014 roku w Strefie Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii "Szczepańcowa - Lotnisko". Wcześniej swoją siedzibę miało w przy ul. Żwirki i Wigury w Krośnie.

Grupa Eurocash jest organizatorem takich sieci franczyzowych jak: Delikatesy Centrum, Abc, Groszek czy Lewiatan.

~tom

27-07-2022 08:01 8 11

Tak wygląda kapitalizm.
Odpowiedz

~Witja Pawłow

26-07-2022 18:18 11 7

Ukrainiec się cieszy, że będzie miał znakomita pracę w tej wspaniałej firmie i to za konkretne pieniądze.
Odpowiedz

~Profesor Miodek

26-07-2022 18:06 10 14

bendą, rozlecji , narud, Wiecie co bajkopisarze. Jak już chcecie coś napisać to piszcie po polsku, nie róbcie sobie wstydu.
Odpowiedz

~Były pracownik

26-07-2022 18:03 9 13

Byłych pracowników sieci Mila, którą EC zakupiła w 2019 roku też zwolnili grupowo bez żadnych skrupułów, mimo wielkich obietnic jak to będzie fajnie po zmianach i żeby się nie martwić bo nikogo nie zwolnią!!! Ale teraz wszyscy znaleźli dużo lepiej płatną pracę i z biegiem czasu dobrze, że tak wyszło.
Nie pozdrawiam zarządu EC ?
Odpowiedz

~cynik

26-07-2022 17:06 8 14

Sklepy Centrum, które zaopatrują hurtownie Eurocash sprzedają najdrożej wszelkie artykuły. Jeśli w nadchodzącym czasie powstaną kolejne Biedronki i inne duże sklepy z kapitałem zagranicznym. To wszystkie padną śmiercią naturalną, a z nimi padnie Eurocash.
Odpowiedz

~Xxx

26-07-2022 14:53 10 9

Zwalniają pracowników z dużym stażem redukując niby stanowiska a za chwilę stanowisko jest znowu i szukają nowych. Firma ma w ..... pracowników, typowa korpo bez skrupułów. Na każdego przyjdzie kreska. A czasami nieroby zajmują wysokie stanowiska i wysługują się innymi a sami zbierają śmietankę
Odpowiedz

~Ak

26-07-2022 14:52 15 7

Ec być może rozlecji się jak domek z kart kierownicy hal układają sie z mocniejszymi klientami dostają dobre cenyi towary a inni malutcy płacą franczyze i co....... to za polityka ? Polaczki ty sprzedawczyki sprzedali polske a teraz tylko narud im do sprzedania został !!!
Odpowiedz

~kimbowicz -

26-07-2022 05:05 6 17

Ponad połowa załogi to Ukraińcy , reszta Polacy i co Polaków bendą zwalniać jak i tak nie ma komu tam pracować .To chyba chodzi o pracowników biura jak już .
Odpowiedz

~Obserwator Eurocashu

25-07-2022 22:43 17 24

Żenada. Nie ma komu pracować w EC a tu takie coś. Śmiech...
Na szczęście porządni pracownicy którzy sami się zwolnili z tego przybytku, łatwo znaleźli pracę u konkurencji.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.