Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych, w ramach Festiwalu Kultur Pogranicza "Karpackie Klimaty", organizuje konkurs na najlepszą Nalewkę Galicji oraz konkurs dla restauracji na najlepszą Chrzanówkę Krośnieńską.
Nalewka jest kwintesencją kuchni dworskiej, częścią tradycji sarmackiej, myśliwskiej, najbardziej polskim sposobem konserwacji, ziół, miodu, owoców. Nalewka zapobiega, leczy, smakuje. Konkurs na najlepszą Nalewkę Galicyjską jest imprezą promocyjną mającą na celu promocję tradycji nalewkarskich, odkrywanie receptur na najlepsze nalewki i nagradzanie ich twórców.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia 2022 drogą mailową pod adres: konkurs@unia.org.pl. Uczestnicy zgłaszający się do konkursu zobowiązani są dostarczyć do Restauracji Parkowa 7 w Krośnie do 10 sierpnia 2022 r. do godziny 22:00, dwie próbki nalewki podpisane, o pojemności nie mniejszej niż 200 ml dla każdej ze zgłaszanych do konkursu nalewek.

Wyniki ogłoszone zostaną 20 sierpnia o godz. 18.00 na scenie Zakątka Rozmaitości Galicyjskich przy ulicy Franciszkańskiej w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.