Sześć drużyn rywalizowało w niedzielne popołudnie (24 lipca) w turnieju piłki siatkowej plażowej w Niżnej Łące, gm. Miejsce Piastowe.
W Niżnej Łące rozegrany został XII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze awansowały do półfinałów.

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej 2022 w Niżnaj Łące

W meczu finałowym para Wiktor Kozubal i Dawid Glazer (Krosno) pokonała Patryka Jagiełłę i Jana Zubika (Krościenko Wyżne) 2-0 (15-9, 15-7). W spotkaniu o trzecie miejsce Michał Kozubal i Piotr Szpytma (Chorkówka) zwyciężyli Witolda Zatorskiego i Damiana Guzika (Miejsce Piastowe I) 2-0 (15-13, 15-8).

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej 2022 w Niżnaj Łące

Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz piłki, natomiast pozostałe drużyny dyplomy za udział. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Miejscu Piastowym wręczali: przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Krośnieńskiego Józefa Winnicka-Sawczuk, zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe Magdalena Hec-Mrozek oraz przewodniczący Rady Gminy Wiesław Habrat. Mecze sędziował Janusz Eustachiewicz, a zabezpieczenie medyczne pełniła Laura Marchewka-Stankiewicz.

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej 2022 w Niżnaj Łące

Turniej został zorganizowany przez starostę krośnieński, wójt gminy Miejsce Piastowe oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym. Wsparcia w organizacji udzielili: zastępca przewodniczącego Rady Gminy Szymon Węgrzyn, sołtys Tadeusz Pacek, Maciej Węgrzyn oraz strażacy z OSP z Targowiska, którzy przygotowali basen z wodą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.