Zespół The Friends z okazji 45 rocznicy rozpadu The Beatles odbywa serię koncertów akustycznie. Dokładnie 10 kwietnia zagrają w krośnieńskim Barze Monika.
W 2015 roku mija 45 rocznica rozpadu Fab Four. Praktycznym końcem zespołu było odejście we wrześniu 1969 roku, Johna Lennona. Informacji nie udostępniono wówczas opinii publicznej. Stało się to w okolicach wydania „Abbey Road” (26 września 1969). Niemniej fani bardziej kojarzą, iż to Paul McCartney 10 kwietnia 1970 roku ogłosił publicznie swoje odejście od The Beatles.

Tego dnia zespół The Friends zainauguruje tegoroczny cykl koncertów „bez prądu” z nowym ale drapieżnym uderzeniem.
Charakterystyczne brzmienie The Friends nawiązujące do klasyków gatunku, jest rozpoznawalne na wielu krajowych scenach. 

Autorskie  utwory „All Night Show” i „Wybacz jeszcze raz” królowały niejednokrotnie na pierwszym miejscu w audycji Podkarpacka Scena Przebojów w Radio Rzeszów. W 2012 roku zadebiutowali na Przeglądzie Zespołów Krośnieńskich  i od razu zajęli pierwsze miejsce. W tym samym roku zdobyli Nagrodę Publiczności na Galicja Blues Festiwal. W 2013 zajęli III miejsce na Festiwalu im. Kasi Sobczyk w Tyczynie. Zespół zakwalifikował się do głównego castingu w programach Must Be The Music! w Polsacie oraz do Mam Talent! w TVN. W tym drugim programie przebili się do kolejnych etapów. W październiku 2013 roku The Friends gościli w programie Dzień Dobry TVN a w styczniu 2014 roku zagrali koncert live w Radio Rzeszów. W maju 2014 roku otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna. Ich najnowszy kawałek „Dziewczyny” od dwóch miesięcy okupuje wysokie miejsca kilku list przebojów.

Skład: Paweł Kafel, Jakub Chodyniecki, Mateusz Kapitan, Jakub Nycz, Bartek Bykowski.

Koncert The Friends Akustycznie
Bar Monika
10 kwietnia (piątek) godz. 20:30
Wstęp 10 zł
Rezerwacja pod numerem 13 43 217 32