Dwaj krośnieńscy policjanci uhonorowani przez szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.
28 lipca br. szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 67 policjantów z całego kraju. W uroczystości wzięli także udział wiceministrowie Maciej Wąsik oraz Błażej Poboży, a także Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.

Wśród wyróżnionych znaleźli się sierż. szt. Konrad Gonet i sierż. szt. Grzegorz Półchłopek - dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, którzy w grudniu ubiegłego roku uratowali kobietę przed utonięciem.Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Medal jest nadawany na wniosek komendanta głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Podkomisarz Andrzej Struj zginął od ciosów nożem, po tym jak 10 lutego 2010 r. podczas urlopu interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Policjant służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Pośmiertnie został awansowany na stopień podkomisarza Policji, odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

~laki

02-08-2022 19:19 7 10

Ale bohaterzy, śmiechu warte .Jak już idziemy tą drogą to proszę wręczać także medale zespołom pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej.
Odpowiedz

~jjkj

31-07-2022 05:44 11 7

drodzy panowie i panie to jest OBOWIAZEK ratowania życia to tak jak by zespołowi pogotowia za każdą akcje wręczać medale bo sobie zrobią medal zasługi im jasia fasoli Żyjemy w czasach dziwnych bo policjanci zostali zadysponowani po bardzo krótkim czasie zauważyli kobiete straż pożarna była bodajże po 6 minutach już


Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.