Tysiące pierogów ulepiły na dzisiejszy festiwal w Tarnowcu panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie przyciągnęło około 10 tys. osób. Gwiazdą imprezy był zespół Baciary.
Prawie do końca nie było pewne, czy XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu nie pokrzyżuje deszcz. Organizatorzy jednak do samego końca wierzyli w powodzenie tego przedsięwzięcia i się udało.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Szacuje się, że około 10 tys. osób z całego Podkarpacia odwiedziło stadion sportowy w Tarnowcu, aby skosztować pierogów przygotowanych przez panie z piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Tarnowiec.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

- W tym roku formuła poszerzona jest o III Podkarpacki Festiwal Serów Tradycyjnych, Regionalnych i Ekologicznych zorganizowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego - mówi Dyrektor Gminnego Ośrodek Kultury w Tarnowcu Bartomiej Smyka. - Pomysł imprezy padł wspólnie z kołami gospodyń wiejskich i ochotniczymi strażami pożarnymi. Miejmy nadzieję, że formuła imprezy utrzyma się i jeszcze będziemy mogli spotkać się na kolejnych edycjach - dodaje Bartomiej Smyka.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Nie zabrakło też stoisk z rękodziełem, żywnością ekologiczną, kwiatami czy krzewami. Najmłodsi mogli bawić się na zjeżdżalniach. Na festiwalowej scenie zaprezentowały się zespoły i kapele ludowe oraz zespoły działające przy gminnym ośrodku kultury.

XII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi w Tarnowcu

Gwiazdą imprezy był zespół Baciary ze swoimi największymi przebojami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy:

Zobacz zdjęcia


~bombel

02-08-2022 11:23 6 0

Gminy się dogadały i pewnie znacznie wcześniej wykupiły "abonament" od menadżerów grupy Baciary i dostały sporo zniżki a ci tak co tydzień objeżdżają Powiat Krośnieński - bardzo dobry pomysł
Odpowiedz

~oleg

01-08-2022 17:54 6 9

Baciary to zespół który przyciąga tłumy ludzi i do tego grają na żywo kogo mieli zaprosić Zenka Martyniuka pupila prezesa TVPIS?
Odpowiedz

~podatnik

01-08-2022 14:50 2 7

czy w okolicach Krosna i Jasla to Baciary graja za darmo ze gdzie tylko jaka impreza to oni graja
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.