Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Rzeszowie i Krakowie, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe.
Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, realizując zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zrealizowali kolejną sprawę likwidując nielegalną plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym znaczne ilości narkotyków.

W miniony piątek około godz. 14, w Jaśle na ulicy Wojska Polskiego, policjanci z Jasła, wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych z Krakowa i Rzeszowa, zatrzymali trzech mężczyzn podróżujących osobowym bmw. Dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 22 i 55 lat oraz 37-letni mieszkaniec powiatu dębickiego podejrzewani byli o działalność przestępczą związaną z wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków narkotycznych.

narkotyki

Podczas prowadzonych działań, śledczy z jasielskiej komendy przeszukując pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych mężczyzn, ujawnili nielegalne środki odurzające. W miejscu zamieszkania 22-latka policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany oraz kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Natomiast w budynku gospodarczym zlokalizowanym na terenie powiatu dębickiego, funkcjonariusze odkryli profesjonalną uprawę konopi. Budynek był przystosowany do tego typu przestępczej działalności. Ujawniono w nim kilkaset krzewów, gotowy susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do prowadzenia nielegalnej uprawy.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 143 krzewy konopi indyjskich i ponad 6 kg marihuany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym zarzutów posiadania narkotyków i uprawy konopi indyjskich. Wczoraj na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 22 i 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

~Jacek Wiadro

04-08-2022 12:47 2 2

bardzo dobrze, tępić jak insekty
Odpowiedz

~Cooo

03-08-2022 20:16 2 2

Papierosy legalne. Chyba nie mają rządnych zdrowotnych właściwości a nawet odwrotnie. Tytoniu chyba nie można tak sobie chorować.
Alkohol legalny. Znikome właściwości lecznicze. Wytwarzanie wysoko procentowego nielegalne.
Marihuana z THC nie legalna. Też chyba małe właściwości prozdrowotne a przynajmniej nie przewyższające te CBD. Uprawa też nie lagalna.
Odpowiedz

~Gosc

01-08-2022 23:31 6 1

W stanach nawet siostry zakonne uprawiają kolejki pod sklepami od rana miasta maja milionowe wpływy ze sprzedaży a w Polsce jeszcze za to ścigają średniowiecze
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.