Władze Krosna zachęcają do wyrażenia opinii w ankiecie dotyczącej oceny sytuacji społeczno-gospodarczej Krosna oraz planowania dalszego rozwoju miasta. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje ok. 10 minut.
Badanie ankietowe związane jest z pracami nad nową Strategią Rozwoju Miasta Krosna na lata 2023-2030 oraz Programem Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Państwa głosy wyrażone w ankiecie będą stanowiły wkład w powstawanie obu dokumentów. Zapraszam do wyrażenia opinii zarówno mieszkańców, przedsiębiorców, jak również osoby spoza Krosna, które są zainteresowane rozwojem miasta - zachęca prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Badanie ankietowe będzie prowadzone do 21 sierpnia br. Osoby zainteresowane wypełnieniem ankiety w wersji papierowej otrzymają ją w Urzędzie Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28A i ks. S. Staszica 2 - w biurze obsługi interesanta, a także w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10.

Strategia rozwoju to bardzo ważny dokument służący zarządzaniu miastem. W tym roku upływa okres, na który została zaplanowana obecnie obowiązująca strategia. Zmieniają się uwarunkowania społeczne i gospodarcze, a także środowiskowe, dlatego istnieje potrzeba zidentyfikowania wyzwań oraz określenia celów i kierunków rozwoju naszego miasta w nowej perspektywie. Zmieniły się także przepisy prawne, które nadają strategii nową rangę, m.in. w zakresie wskazywania celów i rekomendacji dla polityki przestrzennej miasta.

Równolegle powstaje Program Rozwoju Przedsiębiorczości, finansowany w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz w 15% z budżetu państwa. Program będzie dokumentem operacyjnym spójnym ze strategią, określającym działania niezbędne do realizacji w obszarze przedsiębiorczości, w tym listę przedsięwzięć mających na celu wzmocnienie potencjału Krosna jako miejsca atrakcyjnego do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Opracowania będą powstawały w formule partycypacyjnej, z szerokim udziałem mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych partnerów społeczno-gospodarczych. terminach otwartych spotkań warsztatowych i konsultacyjnych będą podane poprzez oficjalną stronę Miasta Krosna.

Link do ankiety:


https://ankieta.deltapartner.org.pl/sr_miasta_krosna_mieszkancy

~Uhahaha

09-08-2022 08:02 9 10

Należy koniecznie wybudować kolejne oświetlenie stadionu. Koniecznie. To dobra inwestycja. A wy, krośnioki, jeździjcie se po dziurawych drogach i cieszcie się, że wam się świeci na stadionie za wasz szmal.
Odpowiedz

~Jasemsam

08-08-2022 09:44 12 5

Skąd pracownik ma wiedzieć, czy pracodawcy łatwo znaleźć pracownika? To raczej pytanie do pracodawców, a nie do wszystkich.
Odpowiedz

~Wojtek

07-08-2022 22:59 9 9

Należy wybudować jeszcze jeden stadion na 15tys ludzi oraz biogazownię w każdej dzielnicy wraz z wiatrakami, oraz zwęzić ulice robiąc ścieżki na rowery i hulajnogi.
Odpowiedz

~dindu nuffin

07-08-2022 14:33 11 7

Krosno stolycom podkarpocia subito!
Odpowiedz

~kibic

07-08-2022 06:54 8 14

Lubię sport i sportowe zmagania. Lecz tak naprawdę nie rozumiem, dlaczego wydano lekką ręką ciężkie miliony na te potężne stalowe wieże. Które 2 razy w roku oświetlają stadion przy ulicy Legionów. To jawne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Uważam że powinna się tym zająć NIK.
Odpowiedz

~Ja

06-08-2022 17:42 12 9

I to panie denny, że na stadionie są tłumy!
Poza tym dobry fachowiec przebiera w dobrze płatnych ofertach.
A ty weź ze sobą te trzy metry mułu i nie wracaj
Odpowiedz

~Dno i trzy metry mułu

05-08-2022 17:51 8 12

Żadnej strategii nie ma. Jest tylko zadłużanie i niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Tyle milionów poszło na światełka na stadionie, i co? I nic. Drogi są fatalne. Rynek pusty i zabetonowany. Pracy nie ma a jak jest to za miskę ryżu. Nic tylko wyjeżdżać i nie wracać.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.