Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Jak było w Krośnie i powiecie krośnieńskim?
W sobotę i w niedzielę (6 i 7 sierpnia) podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

- Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 14 219 kierujących. Podczas działań ujawnili 43 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu - poinformowała Komenda Wojewódzka w Rzeszowie.

21 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 22 za przestępstwo.

W ten weekend na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierującego, który wsiadł za kierownicę "na podwójnym gazie".


~Gibalski

08-08-2022 22:40 10 21

Niechby jeszcze przy tym jak kontrolują trzeźwość, zabierali dowody rejestracyjne pojazdom, które ryczą przerobionymi wydechami. Przekraczając wielokrotnie dopuszczalna ilość decybeli.
Odpowiedz

~czesław

08-08-2022 13:37 14 16

A może by tak jeszcze światełka sprawdzili, głównie ich ustawienie. A też co z rury wylata, bo często spaliny wybijają owady w promieniu kilometra. Każą tylko dmuchać i dmuchać, kto to wytrzyma tyle dmuchania.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.