Kluby Konfederacji chcą powołania komisji śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości przy wyjaśnianiu okoliczności śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera. Konferencja prasowa przy biurze posłanki Joanny Frydrych w Krośnie.
Kluby Konfederacji zorganizowały w dzisiaj (10 sierpnia) w Krośnie w samo południe, konferencję prasową przed siedzibą posłanki Joanny Frydrych przy ul. Piłsudskiego.
Wzięli niej udział między innymi przedstawicielka Konfederacji Korony Polskiej Karolina Pikuła, szef struktur Ruchu Narodowego w Powiecie Krośnieńskim Janusz Serwiński, prezes Okręgu 22 MDW KORWiN Jakub Kędzierski oraz Mikołaj Stefanik.

- Chcemy przypomnieć o sprawie, która powinna zostać zbadana już na samym początku, sprawie, która nie powinna być tematem dzisiejszej konferencji prasowej, jeśli śledztwo po śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera byłoby przeprowadzone w sposób skrupulatny i dokładny - stwierdził Mikołaj Stefanik.

Zdaniem przedstawicieli Klubów Konfederacji w sprawie śmierci Andrzeja Leppera krąży wiele teorii i wiele domysłów i dlatego chcą powołania komisji śledczej, która zbadałaby, czy śledztwo ponad 11 lat temu zostało przeprowadzone dokładnie, a fakty, które zostały wówczas podane, są prawdziwe, czy też było zupełnie inaczej.

Janusz Serwiński przypomniał, że 5 sierpnia 2011 roku Andrzej Lepper został znaleziony martwy w swoim biurze w Warszawie.

- Jednak opinia publiczna nie do końca jest przekonana, że śledztwo zostało przeprowadzone rzetelnie. Mówimy przecież o wicepremierze rządu RP. Dlatego potrzebna jest komisja śledcza, która wyjaśni i rozwoje wszelkie wątpliwości - powiedział Janusz Serwiński.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Konfederacji Robert Winnicki złożył u marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt uchwały w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej ds. zbadania zarzutu nieprawidłowości w postępowaniu karnym wyjaśniającym okoliczności śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera.

Na temat zadań komisji śledczej mówił na konferencji prasowej Jakub Kędzierski. Stwierdził między innymi, że pierwsze procedury śledcze, które zostały wszczęte, budzą wiele wątpliwości i kontrowersji.

- Jeśli po 11 latach służby państwowe wspólnie z prokuraturą i służbami specjalnymi nie są w stanie skoordynować i skutecznie przeprowadzić śledztwa, w sprawie śmierci wicepremiera polskiego rządu, trzeba powołania Sejmowej Komisji Śledczej - dodał Jakub Kędzierski.

Uczestnicy konferencji prasowej zapowiedzieli, że zwrócą się do lokalnych parlamentarzystów w okręgu nr 22 z wnioskami, by poparli powołanie takiej komisji. Jako pierwszy złożyli wniosek w biurze posłanki Joanny Frydrych.

Karolina Pikuła poinformowała, że takie same wnioski zostaną również złożone w biurach posłów: Piotra Babinetza, Tadeusza Chrzana, Mieczysława Kasprzaka, Marka Kuchcińskiego, Marii Kurowskiej, Teresy Pamuły, Marka Rząsy, Anny Schmidt, Adama Śnieżka, Piotra Uruskiego.

WIDEO
~apis

13-08-2022 09:18 8 7

jak widać po panu K. z Kobylan, bardzo blisko z pisu do konfy. Nie ważne z kim byle na szkle bo na tym poziomie koryta raczej marne.
Odpowiedz

~Bednarski

12-08-2022 17:45 8 8

Niedobrze mi się robi. Jakieś pionki na scenie politycznej chcą zaistnieć i wyciągają trupa z szafy. Wiem, wiem pana Andrzeja zamordowano, ale na wykonawców i mocodawców jesteście za słabi i tu żadna komisja nie pomoże.
Odpowiedz

~Edds

11-08-2022 20:35 7 8

Panie Januszu gdzie pracuje żona i dzięki komu? Tam też zrobimy komisję śledczą czy tylko podamy imię i nazwisko osoby wciągającej do urzędu.
Odpowiedz

~apis

11-08-2022 06:38 9 10

lepiej weźcie się za robotę, nie pierd... bez sensu
Odpowiedz

~szeryf

10-08-2022 16:52 12 20

Przecież całej bandzie okrągłostołowej zależy, żeby nikt nigdy nie dowiedział się prawdy, a którą to śp. Andrzej Lepper chciał wyjawić. Za dużo tam udziału służb specjalnych, m.in. w nagłych zgonach prawników Leppera.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.