19 kwietnia w Krośnie reprezentacja Polski rozegra pierwszy w tym sezonie mecz towarzyski z cyklu Polish Speedway Battle. Rywalami biało-czerwonych będzie drużyna pod nazwą Team Słowiański złożona z żużlowców kilku narodowości.
W czwartek (26.03) w artKinie odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono plany reprezentacji Polski na żużlu w sezonie 2015.

Podopieczni trenera Marka Cieślaka zmierzą się w czterech meczach w ramach cyklu Polish Speedway Battle z drużynami międzynarodowymi. Cykl zostanie zainaugurowany za niecały miesiąc w Krośnie, dokładnie 19 kwietnia. Kolejne mecze odbędą się 3 czerwca w Pile, 31 lipca w Gdańsku i 10 października w Lublinie. Nie przypadkowo wybrano miasta, które mają drużyny drugoligowe. - To jest najlepsze co może być dla kibiców sportu żużlowego w tych ośrodkach w których nie mogą na co dzień oglądać zawodników pokroju np Janusza Kołodzieja - mówił podczas konferencji Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.Reprezentacja Polski na żużlu będzie gościć w Krośnie po raz pierwszy w historii. Dla miasta jest to szansa promocji, mecz będzie transmitowany na żywo w TVP. - Jestem przekonany że będą to wspaniałe zawody. Cieszę się, że taka impreza trafia do naszego regionu. To jest promocja wieloaspektowa, dzięki transmisji widzi nas cała Polska - mówił Michał Tabisz reprezentujący Marszałka Województwa Podkarpackiego. - Bardzo szybko podjęliśmy decyzję, że województwo chce być partnerem w organizacji tej imprezy - tłumaczył.

Swój udział w meczu potwierdzili czołowi Polscy żużlowcy z wicemistrzem świata - Krzysztofem Kasprzakiem na czele. Na krośnieńskim czarnym torze kibice zobaczą również Jarosława Hampela, Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika, Janusza Kołodzieja i Piotra Pawlickiego. Drużyna przeciwników nazwana Team Słowiański składać się będzie z gwiazd światowego żużla. Poprowadzi ją czterokrotny indywidualny mistrz świata Hans Nielsen. W składzie znaleźli się: Emil Sayfutdinow, Artiom Łaguta, Jurica Pavlic, Andriej Karpow, Martin Vaculik i Andrzej Lebiediew.

Mecz rozpocznie się o godzinie 13:45. Bilety można już kupować w Internecie na stronie www, w punktach STS, salonach Empik i w Krośnie. Ceny biletów: Trybuna Główna 45 zł, Normalny 35 zł, Ulgowy 20 zł.