Oddział ZUS w Jaśle zaprasza do skorzystania ze specjalnych numerów telefonów, pod którymi 17 i 18 sierpnia można zapytać ekspertów ZUS na temat emerytur, rent i programu "Dobry start".

Emerytury - dyżur telefoniczny ZUS


17 sierpnia w godz. 10.00 - 12.00 Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny dotyczący tematyki emerytalno-rentowej.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:
  • "14" Emerytura - komu i w jakiej kwocie przysługuje, w jakich terminach będzie realizowana wypłata świadczenia, czy trzeba składać wniosek o wypłatę tego świadczenia.

  • Polski Ład zmiany od 1.07.2022 r. - z emerytury i renty powyżej 2500 zł będzie potrącana zaliczka na podatek dochodowy według stawki 12%, nadal osoby, które osiągnęły wiek emerytalny i nie zrezygnowały ze swojej aktywności zawodowej i nie dostają emerytury z ZUS - korzystają z ulgi dla pracujących seniorów.

  • Pracujący emeryci i renciści - ile może dorobić emeryt i rencista w 2022 r.

  • Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy - zasady kompletowania dokumentacji i składania wniosków.

  • Korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek bankowy. Jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia?


Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 17 sierpnia br. w godz. od 10:00 do 12:00, pod numerami telefonów 13 43 663 99, 14 677 68 33 podczas dyżuru ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle.

"Dobry start" - dyżur telefoniczny ZUS


Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 18 sierpnia na dyżur telefoniczny na temat programu "Dobry start" (300+) oraz korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie 300+ z programu Dobry Start. Świadczenie przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Można je otrzymać na dziecko, które uczy się w szkole i jest w wieku do 20 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko elektronicznie - za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:
  • komu przysługuje świadczenie 300+,

  • w jaki sposób złożyć wniosek o świadczenie 300+,

  • jakie są terminy składania wniosków o to świadczenie,

  • jak założyć profil PUE,

  • jakie są korzyści z posiadania konta na PUE.


Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania 18 sierpnia br.w godz. od 10:00 do 12:00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.