Dzięki ponad 5 mln zł dotacji oraz blisko 2,5 mln zł pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej miasto Krosno zakupi trzy autobusy elektryczne, uruchomi trzy stacjonarne oraz jeden mobilny punkt ładowania na potrzeby lokalnego transportu zbiorowego.
Samorząd miasta Krosna ze środków programu "Zielony Transport Publiczny" planuje zakupić 3 autobusy elektryczne o mocy silnika 160 kW, mogące przewozić do 56 osób. Będą to pojazdy bezemisyjne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone systemy informatyczne, obsługujące między innymi kasowniki, ekrany LED i LCD, monitoring wizyjny, bezprzewodowy internet.
Umowa o dofinansowanie z NFOŚiGW przewiduje także zakup i montaż czterech punktów ładowania wraz z niezbędną infrastrukturą. Zaplanowano również przeszkolenie siedmiu kierowców i siedmiu mechaników.

Prezydent Krosna Piotr Przytocki podkreślił, że jest ważny krok w kierunku zrównoważonego, ekologicznego transportu i czystszego powietrza:


Umowy o udzielenie dotacji oraz pożyczki z ramach programu "Zielony Transport Publiczny" podpisano 17 sierpnia br. w Urzędzie Miasta Krosna. Podpisy pod dokumentami złożyli wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski, prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz zastępca prezydenta Tomasz Soliński.

Podpisanie umowy

O kosztach inwestycji oraz założeniach programu mówił wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski:


W spotkaniu wzięli udział również prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba oraz prezes Zarządu MKS Krosno Roman Gierlach.

Obecnie tabor MKS w Krośnie to 46 autobusów. Blisko połowa z nich to pojazdy spełniające najwyższe normy emisyjne spalin (EURO 6), z czego 11 ma napęd hybrydowy. 21 "emkaesów" spełnia najwyższy standard emisji EURO 6 i są to autobusy stosunkowo nowe - mają do 3 lat. Wśród tych pojazdów, 11 wyposażonych jest w napęd hybrydowy, czyli wspomagany przez napęd elektryczny. Dodatkowo 15 autobusów spełnia normy EURO 5. 40 spośród 46 pojazdów to autobusy niskopodłogowe, a 37 z nich jest przystosowanych do przewozu wózka inwalidzkiego.

~Posiadacz uprawnień .

19-08-2022 22:28 12 7

MKS Krosno szuka kierowców . Pochwalcie się się jak zatrudniacie kierowców . Wszyscy na swojej działalności kupują paliwo za swoje . Śmiech na sali . Dno . Dziadki odejdą na emerytury . Pozostanie pusty zajazd ... Tyle w temacie .
Odpowiedz

~Cccp

18-08-2022 22:55 6 8

Nakupili Volvo czy nowych autosanow-jeżdżą puste. Przystanki powymieniali. Rozkłady jazdy układał jakiś młot. Teraz elektryki. Na co, po co i komu?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.