Dwa nowoczesne motocykle BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej pod wymogi policji trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie. Gdzie najczęściej będzie można spotkać funkcjonariuszy krośnieńskiej drogówki na nowych motorach?
Policyjna wersja motocykla BMW R 1250 RT jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Motocykle zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Moment obrotowy wynosi 143 Nm.

Jednoślady w nowych barwach policyjnych mają wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. Na wyposażeniu są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy, które mają poprawić komfort jazdy kierowcy.

Motocykl policyjny BMW

Asp. sztab. Jerzy Stojak, zastępca naczelnika WRD KMP w Krośnie poinformował, że nowe motocykle już od przyszłego tygodnia będą patrolować w szczególności drogi o największym natężeniu ruchu przebiegające przez teren Krosna i powiatu krośnieńskiego, czyli DK28 i DK19, a także drogi wojewódzkie i inne trasy, gdzie według policyjnych statystyk dochodzi najczęściej do naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Sierż. Krzysztof Prync z krośnieńskiej drogówki, który już testował nowe motocykle BMW, zaznaczył, że komfort jazdy w przypadku tego motocykla jest wysoki. Jednoślad jest dynamiczny, zwrotny i bardzo łatwo się go prowadzi.

- Jest to niezwykle ważne między innymi przy przemieszczaniu się w ruchu miejskim, gdzie zdarzają się utrudnienia w ruchu - powiedział sierż. Krzysztof Prync.

Łącznie na Podkarpacie trafiło 20 takich motocykli. Zostały zakupione w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego".

Zobacz zdjęcia nowych motocykli BMW:

~Gibalski

21-08-2022 18:38 9 11

Kochani policjanci, skoro teraz macie takie porządne motory. To zwróćcie uwagę na ryczące motocykle, które celowo jeżdżą po krośnieńskich osiedlach. I w późnych godzinach nocnych strzelają z rur wydechowych, "umilając życie" mieszkańcom.
Odpowiedz

~To super

19-08-2022 18:35 12 13

Wreszcie skończą się nocne wyścigi i zakłócanie ciszy nocnej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.