Mieszkańcy gminy Korczyna spotkali się w niedzielne popołudnie (21 sierpnia) w Komborni na tradycyjnym święcie plonów, by podziękować rolnikom za ich całoroczny trud.
Gminne dożynki rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną w kościele parafialnym w Komborni, której przewodniczył ks. prałat Kazimierz Kaczor z Haczowa, były wieloletni duszpasterz rolników Archidiecezji Przemyskiej w asyście ks. Andrzeja Wydrzyńskiego, proboszcza parafii w Komborni i ks. Krzysztofa Kwiecińskiego, proboszcza z Iskrzyni

Dożynki gminy Korczyna w Komborni

Po jej zakończeniu korowód dożynkowy prowadzony przez zespół ludowy Korczyna przeszedł na plac obok domu ludowego, gdzie odbyła się dalsza część święta plonów.

Zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi radni powiatowi Adolf Kasprzyk i Marian Pelczar, wójt gminy Korczyna Jan Zych, radni Rady Gminy z przewodniczącym Adamem Paradyszem, sekretarz gminy Wioletta Prajzner oraz proboszcz parafii w Węglówce ks. Stanisław Pawul, powitali sołtys Komborni Jan Wawrzkowicz i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie Wojciech Tomkiewicz.

Dożynki gminy Korczyna w Komborni

Obrzęd dożynkowy zaprezentował zespół Korczyna, a tradycyjny bochen chleba wójtowi Janowi Zychowi wręczyli starostowie gminni dożynek Małgorzata Kłapkowska i Łukasz Miśkowiec wraz z grupą wieńcową z Komborni na czele z przewodnicząca KGW Zofią Kosztyłą i sołtysem Janem Wawrzkowiczem,

W tegorocznych dożynkach uczestniczyły grupy wieńcowe ze wszystkich miejscowości gminy a ich starostowie: Joanna Pudło i Kamil Łuczyński z Węglówki, Bronisława Wojnar i Marian Pelczar z Korczyny, Bożena Śnieżek i Mateusz Urbanek z Korczyny-Spornego, Daniela Rysz i Grzegorz Boczar z Iskrzyni, Ewa i Zbigniew Wajdowie z Krasnej, Katarzyna i Adam Szmydowie z Czarnorzek, Urszula i Wiesław Łuksowie z Woli Komborskiej przekazali chleby dożynkowe wójtowi Janowi Zychowi. Zostały one następnie rozkrojone i podzielone wśród uczestników dożynek.

Dożynki gminy Korczyna w Komborni

W części artystycznej zaprezentowały się solistki Antonina Witkoś, Milena Pawłowska, Gabriela Kmon oraz zespół ludowy Korczyna pod kierunkiem Agaty Pucykowicz.

Wszystkie grupy wieńcowe, rolnicy z gminy Korczyna, artyści występujący na scenie oraz współorganizatorzy dożynek otrzymali z rąk wójta gminy podziękowania oraz pamiątkowe statuetki.

Dożynki gminy Korczyna w Komborni

Imprezie towarzyszyła wystawa ciągników rolniczych przygotowana przez Agromę z Rzeszowa. Można było również zwiedzić powstającą w domu ludowym salę pamięci oraz wystawę zdjęć Tomasza Okoniewskiego z Korczyny.

W tym roku na dożynki gminne do Komborni zaprosili: wójt gminy Korczyna Jan Zych, Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, sołtys z Radą Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich w Komborni oraz Klub Seniora w Komborni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.