Krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami słowackich służb, uczestniczyli w międzynarodowych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Punkt kontrolny zorganizowano w rejonie słowackiego Świdnika, gdzie przebiega jeden z głównych szlaków komunikacyjnych wiodących na południe Europy.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, uczestniczyli w transgranicznych działaniach kontroli stanu technicznego pojazdów, czasu pracy kierowców oraz sposobu zabezpieczenia i przewozu ładunków. Polscy policjanci współpracowali m.in. z funkcjonariuszami z Preszova, Koszyc, przedstawicielami słowackiej administracji finansowej, a także ministerstwa transportu i inspekcji pracy.

Krośnieńscy policjanci na Słowacji

Na miejsce skoordynowanych działań kontrolnych wybrano jeden z parkingów w rejonie słowackiego Świdnika. Dobór miejsca nie był przypadkowy, gdyż przebiegająca tędy droga krajowa, stanowi główną arterię komunikacyjną północnej Słowacji i istotny element kanału tranzytowego tej części Europy.

Krośnieńscy policjanci na Słowacji

W efekcie przeprowadzonych działań ujawniono ponad 20 przypadków przekroczenia przepisów prawa drogowego. Większość z nich dotyczyła niewłaściwego stanu technicznego, a także przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej kontrolowanych pojazdów, nieprawidłowości związanych z czasem pracy kierowców oraz sposobu zabezpieczenia przewożonych ładunków.

Krośnieńscy policjanci na Słowacji

Organizacja tego typu działań sprzyja wymianie doświadczeń w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości transgranicznej oraz potwierdza wysoki poziom międzynarodowej współpracy służb w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym po drogach regionu.

~Bordos

25-08-2022 08:46 12 8

Robili nie pracowali - a raczej sprawdzali wszystko co powyżej 3.5t głównie waga. A inaczej to słowaccy policjanci uczyli naszych jak się to robi + stan techniczny - gdyż przez dużą cześć Słowacji prowadzi "tranzyt". I to można nazwać że policjanci pracowali nad poprawą bezpieczeństwa dla kierowców - nie tylko nasi o tym nie wiedzą że "rozklekotana" ciężarówka to śmierć na drodze!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.