Tradycyjnie już w Krośnie przed Świętami Wielkanocnymi odbywa się Kiermasz Wielkanocny, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta i powiatu.
Na kiermasz zjeżdżają co roku twórcy ludowi z całego regionu - Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje i stowarzyszenia, przedstawiciele placówek oświatowych. Można kupić i obejrzeć tradycyjne pisanki, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także - a może przede wszystkim ciasta wielkanocne, które cieszą się ogromną popularnością.

Podczas tegorocznego kiermaszu, który odbył się w niedzielę 29 marca można było również obejrzeć wystawę X Konkursu Plastycznego Wielkanocne Tradycje Pogranicza "Palma, Pisanka, Wieniec, Ozdoba świąteczna". Na wystawie zaprezentowane były prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie, wykonane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z placówek oświatowych z terenu Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz administracyjnych odpowiedników na Słowacji i Ukrainie.