Wyjątkowy jubileusz świętowała dzisiaj mieszkanka Krosna Weronika Wycisło. Z okazji setnej rocznicy urodzin życzenia Dostojnej Jubilatce złożył między innymi prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz rodzina.
Weronika Wycisło urodziła się 29 sierpnia 1922 roku w Baryczy, gm. Domaradz (powiat brzozowski). Miała dwóch braci i dwie siostry.

Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, miała 17 lat. W czasie okupacji hitlerowskiej brata i siostrę wywieziono na roboty do Niemiec. Jej samej udało się ukryć. Siostra po wojnie wróciła do kraju, a brat wyemigrował do Kanady.

W 1948 roku pani Weronika wyszła za mąż. Rok później urodziła syna, a w 1951 roku córkę.

- W tym też roku zmarł mój mąż. Sytuacja materialna była bardzo ciężka, dlatego oprócz pracy na roli wyjeżdżałam do pracy w Bieszczadach - opowiada Weronika Wycisło.

100 urodziny Weroniki Wycisło

Później wyszła ponownie za mąż. W Baryczy mieszkała do 1983 roku, po czym przeniosła się do Krosna, gdzie mieszka po dzień dzisiejszy.

- Byłam przyzwyczajona do pracy na gospodarstwie. Było ciężko, ale lubiłam tę pracę. Kosiłam sierpem, a później kosą zboże, trawę. Lubiłam też zawsze proste jedzenie, zupy, kluski na mleku, kluski z serem, pierogi. I tak pozostało do dzisiaj. Sama coś jeszcze robię, ale więcej przygotowuje już córka - stwierdziła pani Weronika.

100 urodziny Weroniki Wycisło

Ilona Cieplik, córka Weroniki Wycisło, powiedziała, że dzisiejsza jubilatka dochowała się pięcioro wnuków.

- Mama bardzo dobrze się czuje, ma doskonała pamięć. Jest osobą bardzo czułą, wrażliwą, lubi dużo rozmawiać. Całe życie wpajała nam, by szanować drugiego człowieka, z każdym żyć w zgodzie - powiedziała Ilona Cieplik.

100 urodziny Weroniki Wycisło

29 kwietnia życzenia pani Weronice Wycisło złożył prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz Jadwiga Przybylska, zastępca kierownika Placówki Terenowej w Krośnie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na gości czekał tort.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.