Krośnieńscy policjanci rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w rejonach szkół i placówek dydaktycznych regionu.
Wzmożone działania w związku z kampanią "Bezpieczna droga do szkoły" potrwają do 9 września. Policjanci uczestniczący w akcji będą reagować na wszelkie niebezpieczne zachowania na drodze dotyczące zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu. Mundurowi będą również kontrolować trzeźwość kierujących, jak też stan techniczny pojazdów, którymi dzieci dowożone są do szkoły.

Ponadto, w najbliższych tygodniach odbędą się także spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W trakcie zajęć funkcjonariusze przypomną najmłodszym zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, a także wskażą najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Będą także zachęcać do noszenia elementów odblaskowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.