Powiat Krośnieński zakończył realizację projektu, którego celem była poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach szkolnych zgodnie z zaleceniem Podkarpackiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
W I etapie wykonano zabezpieczenia przeciwpożarowe w Schronisku Młodzieżowym w Dukli. Kolejno wybudowano instalację oddymiającą w internacie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju. W Zespole Szkół w Iwoniczu i przyszkolnym internacie wykonano roboty budowlane w szczególności: roboty murowe, instalowanie drzwi, okien i podobnych elementów, instalowanie przegród, instalacje systemu sygnalizacji pożaru, instalacje oddymiająca oraz kontroli dostępu.

Wejście do wnętrza szkoły

- Inwestycje w bezpieczeństwo, a w tym przypadku w bezpieczeństwo młodzieży uczącej się w szkołach powiatowych, to dla nas priorytet. Po otrzymaniu wytycznych podkarpackiego komendanta przystąpiliśmy do realizacji zadania. Udało nam się pozyskać środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 000 000 zł. Całkowita wartość inwestycji to kwota ponad 1 159 000 zł - powiedział starosta krosnieński Jan Pelczar.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.