Policja na Podkarpaciu wstępnie podsumowała stan bezpieczeństwa na drogach w czasie tegorocznych wakacji. Jak sytuacja wyglądała na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Policyjne działania "Bezpieczne wakacje 2022" rozpoczęły się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące, o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbali policjanci ruchu drogowego.

- Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 242 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 281 osób, a życie na drodze straciło 20 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 814 nietrzeźwym kierowcom - poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały. Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 7 osób. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 6 osób.

Z kolei podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie podał, że w okresie wakacyjnym na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego odnotowano łącznie 11 wypadków i 206 kolizji drogowych.

- Ponadto, od 24 czerwca do 31 sierpnia tego roku policjanci zatrzymali 19 kierujących w stanie nietrzeźwości, 12 w stanie po użyciu alkoholu oraz 1 pod wpływem innych środków odurzających - powiedział podkom. Paweł Buczyński.

~Ykz

02-09-2022 12:36 8 5

A ile wykroczeń i przestępstw pozostało nie wykrytych i dlaczegóż?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.