W dniach 22-26 sierpnia gmina Korczyna gościła osiemnastoosobową grupę dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z ukraińskiego, partnerskiego miasta Chocim.
W trakcie pobytu goście z Ukrainy zwiedzili najciekawsze zakątki gminy Korczyna, Solinę, Krosno i Rzeszów. Odwiedzając okoliczne muzea oraz inne interesujące miejsca na naszym terenie, uczestnicy turnusu mieli okazję zapoznać się z tradycjami historycznymi, kulturowymi i przyrodniczymi województwa podkarpackiego.

Dzieci z Chocimia przebywały w gminie Korczyna

Pobyt grupy z Ukrainy stał się możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie oraz Gminy Korczyna.

Dzieci z Chocimia przebywały w gminie Korczyna

- Serdeczne podziękowanie za wsparcie kierujemy także do Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, PKL Kolej Gondolowa w Solinie, Muzeum Zamkowego w Korczynie/ Odrzykoniu oraz dyrekcji Podziemnej Trasy Turystycznej "Rzeszowskie Piwnice" w Rzeszowie - powiedział Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie.

Dzieci z Chocimia przebywały w gminie Korczyna

25 sierpnia dzieci i młodzież z Ukrainy wraz z wójtem gminy Korczyna Janem Zychem i dyrektorem GOK w Korczynie Wojciechem Tomkiewiczem, złożyli wizytę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Podczas spotkania podziękowano za wsparcie organizacji pobytu dla marszałka Władysława Ortyla oraz dyrektora PSST w Rzeszowie, Marka Ćwiąkały.

Przed odjazdem na Ukrainę, wójt Jan Zych wręczył uczestnikom turnusu pamiątkowe upominki z Korczyny wraz z nadzieją na kolejne spotkania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.