Blisko 14 tys. kierujących skontrolowali podkarpaccy policjanci w ramach dwudniowej akcji "Trzeźwy weekend". Krośnieńscy policjanci skontrolowali w tym czasie 530 kierujących, dwoje wsiadło za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 13 890 kierujących. Podczas działań ujawnili 32 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 17 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo.

W ramach tej akcji krośnieńscy policjanci na terenie Krosna i powiatu policjanci skontrolowali 530 kierujących, ujawniając dwie osoby w stanie po użyciu alkoholu. W sobotę (3 rześnia) przed godz. 16 na ul. Bema w Krośnie, policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierującego bmw, który poruszał się pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

- Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało około 0,3 promila w jego organizmie - informuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Tego samego dnia, około godz. 20.45 na ul. ks. Domino w Rogach funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 32-letniej kierującej oplem.

- Kobieta miała około 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującemu bmw i kierującej oplem.

~Bronek

06-09-2022 10:08 30 27

Wszyscy wypili kieliszek wina do obiadu - gdzie w krajach południa norma. Durne te kontrole i bez postawne. Jak państwo policyjne podejrzewa wszystkich to powinni zamknąć 100% ludzi we więzieniach - jedno jest pewne 100% przestępców będzie siedziało za kratami.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.