Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie był gospodarzem spotkania z organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Mechaników w Poznaniu. Uczniowie "mechanika" odnieśli w nim ogromny sukces.
W krośnieńskim "mechaniku" odbyło się dzisiaj (7 września) podsumowanie XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mechaników, który odbył się w Poznaniu w drugim tygodniu kwietnia br. Organizatorzy tego konkursu z Krakowa, Poznania, Bydgoszczy i Krakowa postanowili przyjechać do Krosna i nagrodzić uczniów, którzy drużynowo zajęli drugie miejsce w Polsce (Michał Gacek i Kacper Krępulec), a Kacper Krępulec zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej.

- Przygotowując takie spotkanie z udziałem organizatorów i sponsorów pokazujemy naszym uczniom, że warto pracować, warto rozwijać swoje pasje i łączyć te pasje z planowaniem przyszłej kariery zawodowej. Nasza szkoła ma już 130-letnią tradycję. Branże mechaniczne i motoryzacyjne zawsze były najmocniejsze. Właśnie miłość i pasja do tych branż sprawiła, że nasi uczniowie podczas mistrzostw odbywających się w trakcie Międzynarodowych Targów Poznańskich osiągnęli tak wielki sukces - powiedział Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Michał Gacek, Kacper Krępulec i Piotr Boś
Michał Gacek (z lewej) i Kacper Krępulec z opiekunem Piotrem Bosiem

Zarówno Michał Gacek z Przybówki, jak i Kacper Krępulec z Beska są już absolwentami Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Michał przypomniał, że konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej w formie testu i praktycznej. W tej drugiej trzeba było się zmierzyć z około dwudziestoma konkurencjami praktycznymi. Dodał, że wybór tej szkoły nie był przypadkowy.

- Z mechaniką i samochodami jestem związany od zawsze. Mój tato i jego dwóch braci są mechanikami i ciągnęło mnie zawsze w tę stronę. Wszyscy uczęszczali do "mechanika" i chwalili sobie szkołę. Poszedłem więc i ja. Ukończyłem ją i to nawet z dobrym wynikiem - stwierdził z uśmiechem Michał Gacek.

Kacper Krępulec podkreślił, że do takich mistrzostw trzeba się już przygotowywać tak naprawdę od I klasy technikum, a już takie szczegółowe przygotowania trwały przez kilka miesięcy przed mistrzostwami.

- Zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej oraz drugie miejsce drużynowo było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, ale jednocześnie bardzo miłym - powiedział Kacper Krępulec.

Uczniowie mechanika w Krośnie
Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkól Mechanicznych w Krośnie

Obydwu uczniów do mistrzostw przygotowywał Piotr Boś, który od lat odnosi sukcesy ze swoimi uczniami na mistrzostwach rangi ogólnopolskiej.

- Trzeba pamiętać, że większość uczniów naszej szkoły pochodzi z mniejszych środowisk. Trafia do nas młodzież, głównie chłopcy, którzy mają jakiś cel w życiu, chcą coś osiągnąć, nie boją się pracy, nie boją się odpowiedzialności. My tutaj w szkole stwarzamy im warunki, by mogli realizować swoje cele, swoje marzenia. Pomagamy im w tym od pierwszej klasy. Za uczniami, którzy odnoszą sukcesy, ciągną następni i tak jest z roku na rok. Młodzież mamy fantastyczną i trzeba to docenić - podkreślił Piotr Boś.

Gośćmi spotkania w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie byli między innymi Adrian Dekowski - organizator ogólnopolskich mistrzostw mechaników; Anita Wierciak - Kaperek - dyrektor Biura Marketingu ORLEN OIL; Sebastian Gruszczyński - kierownik Działu Marketingu ORLEN OIL; Grzegorz Duda - kierowca rajdowy jeżdżący od 26 lat w barwach Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, dziennikarz TVN Turbo, ambasador Akademii Młodego Mechanika i Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników; Przemysław Muller - dyrektor operacyjny ds. edukacji V8 Team; Robert Szelc - prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Bronisław Baran - zastępca prezydenta Krosna.

Bogdan Adamski, Grzegorz Duda i Adrian Dekowski
Dyrektor Bogdan Adamski (pierwszy z prawej) otrzymał od Grzegorza Dudy (z lewej) plakat z autografem. W środku Adrian Dekowski

Janusz Fudała, prezes Zarządu ORLEN OIL, który osobiście nie mógł przybyć do Krosna, podkreślił, że mistrzostwa mechaników, którym patronuje ORLEN OIL, są wspaniałą inicjatywą.

- Jest to kształtowanie młodych ludzi poprzez pasję do motoryzacji. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najlepszych sposobów uaktywniania młodych ludzi, zachęcania ich do wszechstronnego rozwoju. Gratuluję krośnieńskiej szkole, dyrekcji, opiekunom i uczniom tak wspaniałych osiągnięć - podkreślił Janusz Fudała, który połączył się z uczestnikami spotkania w Krośnie na żywo w formie on-line.

Grzegorz Duda zachęcał uczniów "mechanika" do udziału w ogólnopolskim konkursie mechaników.

- Kształcenie w Krośnie jest na wysokim poziomie, są tutaj duże możliwości, więc nie ma się czego bać i nie ma się czego wstydzić. Zawsze powtarzam, że każdy może być najlepszym z najlepszych i nie jest ważne, z jakiego domu się pochodzi i jak dużej miejscowości. I w to trzeba wierzyć. Ja sam pochodzę z niewielkiej miejscowości Ryglice w powiecie tarnowskim - zaznaczył Grzegorz Duda.

Pamiątkowe zdjęcie uczniów mechanika z Grzegorzem Dudą
Pamiątkowe zdjęcie uczniów "mechanika" z Grzegorzem Dudą

W programie dzisiejszego dnia było również zwiedzanie przez grupę uczniów wraz z przedstawicielami szkoły i zaproszonymi gośćmi zakładu produkcyjnego w Jedliczu, złożenie wieńca na grobie Ignacego Łukasiewicza na cmentarzu w Zręcinie oraz zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia:

~Absolwent 88-93

10-09-2022 17:34 15 8

Gratulacje dla Kolegów. Fajna szkoła, miło wspominam czas spędzony w jej murach. Dyrektor Adamski, czy to nasz Pan od historii? W "moich" czasach uczył nas tego przedmiotu Pan Adamski "Boguś". Pozdrawiam serdecznie. Wojtek.
Odpowiedz

~RozkodwanyG

08-09-2022 10:41 13 9

Platformiane myślały że to Andrzej Dud Prezydent Rzeczypospolitej przyjchoł :)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.