Do 12 września krośnieński szpital przedłużył termin wstrzymania wykonywania zabiegów planowanych.
Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie wstrzymał planowane zabiegi do 12 września. Pielęgniarki z bloku operacyjnego, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz kilku innych oddziałów poszły na zwolnienia lekarskie. Przyjmowane są tylko pilne przypadki w sytuacjach zagrażających życiu.

- O zmianach sytuacji krośnieńskiego szpitala w powyższym zakresie będziemy informować na bieżaco - poinformował Leszek Kwaśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Szpital w Krośnie. Grupa pielęgniarek czuje się zdegradowana i oszukana

Oświadczenie dyrektora szpitala:
Oświadczenie szpitala w Krośnie


[AKTUALIZACJA]


W poniedziałek 12 września odbyła się konferencja prasowa dyrektora szpitala (więcej informacji wkrótce). Po konferencji dyrektor przekazał w komunikacie, że wykonywanie zabiegów planowanych zostało wstrzymane do odwołania.

Oświadczenie dyrektora szpitala w Krośnie

~ToM

11-09-2022 14:26 7 17

No to teraz niech ZUS ich sprawdzi. Innych chorujących gnębią to pielegniarki nie swięte też na komisję mogą się stawić.
Odpowiedz

~dragon

10-09-2022 11:17 10 14

Wszystkim nagle pogorszył się stan zdrowia. Trochę to dziwne.
Odpowiedz

~Vvg

09-09-2022 20:12 6 8

Za chwilę czeka nas ogromny kryzys. Już teraz firmy dostają zadyszki. Szanuję zawód pielęgniarki, natomiast cała masa osób zarabia mniej . Zarobki pielęgniarek znacząco w ostatnich latach wzrosły. Absolutnie nie krytykuje , ale za chwilę kryzys zajrzy w oczy także szpitalą . Nie jestem pewien czy to dobry czas na strajk.
Odpowiedz

~Alek

09-09-2022 17:20 9 23

Składkę zdrowotną podnieśli na 9% pielęgniarki zarabiają po 7 SIEDEM tysięcy i jeszcze im mało. Wystarczy być ukraińcem i leczą cię bez kolejki za nasze składki. Tu jest problem.
Odpowiedz

~Nigdy wiecej

09-09-2022 13:56 11 9

Tylko prywatną opieka zdrowotna.pare ładnych lat temu pani od uszu nie chciała przyjechać żeby przyjąć w okresie świąt.doprowadzilo to do komplikacji .
Odpowiedz

~Wspierający

09-09-2022 13:01 20 13

Bardzo dobrze. Niech walczą o swoje... zdrowie... wszak ono najważniejsze. Nikt kto chory do pracy nie powinien przychodzić...? A dyrektorzyna jak się nie wyrobi z kontraktem i mu piniondz przejdzie koło nosa i jeszcze kare zapłaci to sie może opamięta...
Powodzenia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.