Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie zorganizowało przed siedzibą władz Uzdrowiska Rymanów protest "przeciwko niszczeniu i rozkradaniu Uzdrowiska" oraz w obronie jego pracowników.
Kilkanaście osób przybyło na pikietę zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie z siedzibą w Rzeszowie przed budynkiem władz Uzdrowiska Rymanów w Rymanowie-Zdroju. Wśród nich byli między innymi radny Sejmiku Województwa Podkarpackie Jacek Kotula, Krzysztof Stygar z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, emerytowani pracownicy Uzdrowiska oraz Ignacy Śliwka, pracownik Uzdrowiska i radny Rady Miejskiej w Rymanowie.

Prowadząca spotkanie Karolina Pikuła przypomniała, że CBA prowadzi działania kontrolne, a śląska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie jednego z pracowników. Dodała, że po rezygnacji dotychczasowej prezes, Uzdrowiskiem ma kierować przewodniczący Rady Nadzorczej, który powinien kontrolować to, co się tutaj działo przez ostatnie lata.

- Jako mieszkańcy Podkarpacia, jako Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie chcemy, aby mieszkańcy mieli wpływ na to, co dzieje się z Uzdrowiskiem. Władza kontrolna powinna należeć do mieszkańców, którym zależy, aby to miejsce funkcjonowało i się rozwijało - stwierdziła Karolina Pikuła z Polskiego Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie.

Radny Jacek Kotula przypomniał między innymi pytania, z jakimi zwrócił się do marszałka województwa, które dotyczyły sytuacji w Uzdrowisku Rymanów. Zwrócił też uwagę na, jego zdaniem, zaniedbania w infrastrukturze uzdrowiskowej.

Głos zabierali także emerytowani pracownicy, którzy przypomnieli lata świetności Uzdrowiska oraz sytuację, jaka panowała i panuje obecnie w spółce.

- Kiedy Uzdrowisko zostało skomunalizowane wiązaliśmy z tym bardzo dużą nadzieję, że nowy właściciel będzie o to Uzdrowisko dbał, doinwestowywał, będą przyjeżdżać kuracjusze a mieszkańcy będą mieć pracę. Niestety, od kilku lat dzieje się wręcz przeciwnie coś innego. Przyszły ciężkie czasy - powiedział Ignacy Śliwka.

9 września radny Jacek Kotula poinformował, że został oficjalnie zgłoszony przewodniczącemu sejmiku podkarpackiego "KOMITET OBYWATELSKIEJ INICJATYWY UCHWAŁODAWCZEJ W SPRAWIE WEZWANIA ZARZĄDU WOJ. PODKARPACKIEGO DO ZMIAN SKŁADU RADY NADZORCZEJ SPÓŁKI UZDROWISKO RYMANÓW SA" i w gminie Rymanów rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem, w którym "wzywa się marszałka Ortyla (PiS) do niezwłocznego odwołania obecnej rady nadzorczej spółki Uzdrowisko Rymanów SA i powołania nowej rady w składzie gwarantującym rzetelne wyjaśnienie sytuacji spółki".

~Sandra

12-09-2022 12:38 19 17

Kotuła.... i wszystko jasne!
Odpowiedz

~Myśliwy

11-09-2022 11:26 20 21

To imię i nazwisko to nie przypadek. Jest jak w Ranczo.
Odpowiedz

~Uzdrowienie dla uzdrowiska

10-09-2022 18:39 24 26

Popieram w całości protestujących. Odwołać cały zarząd i radę nadzorczą i podać publicznie dzięki komu Ci wielcy fachowcy się tam znaleźli. To co wyrabiają poinstalowani tam ludzie woła o pomstę.
PS. Pozdrowienia dla społecznego asystenta. Wielka przyszłość przed Panem :-)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.