W piątkowy wieczór strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaszczwi powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.
Strażacy, władze gminy Jedlicze oraz mieszkańcy Jaszczwi przywitali wczoraj (09.09) nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault.

Na wjeżdżający w asyście strażaków z gminy Jedlicze wóz czekał szpaler druhen i druhów, trzymających zapalone race oraz mieszkańcy, wyła strażacka syrena.

- Dałam słowo strażakom, że będę ich wspierać. A ponieważ strażacy to honorowi ludzie, więc słowa trzeba dotrzymywać - powiedziała burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik. Nawiązała w ten sposób do wydarzeń z lutego br. kiedy pod remizą strażaków z Jaszczwi zaparkował nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco. Wtedy to padła deklaracja, że nie będzie to jedyny samochód, o jaki wzbogaci się jednostka.Wartość zakupionego samochodu wraz z wyposażeniem to blisko 1 mln zł. Samochód został zakupiony głównie ze środków Gminy Jedlicze i przy dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Część dołożyli również mieszkańcy w ramach funduszu sołeckiego.

~strazak

10-09-2022 17:48 10 13

Bardzo slabe powitanie ,po powitaniu lekkiego samochodu to myslalem ze jak przyjedzie sredni samochod to na tej uroczystosci wystapia chociaz BACIARY
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.