9 września rozpoczął się nowy rozdział dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu-Zdroju. Strażacy i sympatycy pożarnictwa powitali w remizie nowy wóz strażacki.
Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo podjechał pod remizę OSP w Iwoniczu-Zdroju w piątkowy wieczór.

- Dotychczas posiadany Star wyglądał elegancko, bo strażacy dbają o swój sprzęt, niemniej jednak jego 40-letni wiek de facto wykluczał go z szybkich, nowoczesnych akcji ratowniczych - mówi burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj.

Nowy samochód OSP Iwonicz-Zdrój

Nowy samochód kosztował ponad 1 mln zł. Gmina Iwonicz-Zdrój przeznaczyła na zakup samochodu blisko 600 tys. zł. Pozostała część pochodziła z dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowy samochód przywitało kilkadziesiąt osób. - Nie są to tylko strażacy ochotnicy, ale to są przede wszystkim mieszkańcy, którzy wiedzą, że bezpieczeństwo nie ma ceny. Sądzę, że ten sprzęt będzie dobrze i długo służył w Iwoniczu-Zdroju. Chociaż chciałbym, żeby nie było potrzeby użycia tak specjalistycznego sprzętu do ratowania życia czy naszego mienia - dodał burmistrz Witold Kocaj.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.