W niedzielę (11 września) odbyło się w Widaczu tradycyjne Kartoflisko. Jak co roku panie z kół gospodyń wiejskich z gminy Miejsce Piastowe walczyły w konkursie na najlepszą potrawę z ziemnianka. Gwiazdą wieczoru był Mariusz Kalaga z zespołem.
Niedzielna popołudniowa impreza w Widaczu rozpoczęła się koncertem kapeli ludowej Piasty. Panie z wszystkich kół gospodyń wiejskich z gminy Miejsce Piastowe przygotowały potrawy z ziemniaka na konkurs. W tym roku oceniała je trzyosobowa komisja konkursowa: Magdalena Hec-Mrozek - zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe, Wisław Habrat - przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe oraz Radosław Sidor - radny Rady Gminy.

Kartoflisko w Widaczu

Jurorzy pierwsze przyznali KGW z Niżnej Łaki za tort ziemniaczany z masą orzechową. Drugie miejsce przypadło KGW z Miejsca Piastowego za roladę z ziemniakami z farszem jajecznym, a trzecie KGW z Targowisk za lemiesze. Pozostałe KGW otrzymały równorzędne wyróżnienia: Głowienka (ziemniaczane wariacje: kopytka z sezonowymi owocami), Łężany (sałatka ziemniaczana), Rogi (krokiety ziemniaczane ze szpinakiem i mozarellą), Widacz (pieczarki ziemniaczane w sosie), Wrocanka (pączki z ziemniaka), Zalesie (fritata - omlet po hiszpańsku). Wszystkie koła otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Kartoflisko w Widaczu

Panie przygotowały do degustacji uczestnikom imprezy inne, tradycyjne potrawy, a OSP Widacz pieczone na ognisku ziemniaki.

Kartoflisko w Widaczu

Z pokazem ratownictwa medycznego wystąpili członkowie Grupy Poszukiwawczo-ratowniczej Legion Gerarda. Zaprezentowali również sprzęt używany do poszukiwań osób.

Kartoflisko w Widaczu

Na scenie wystąpił również zespół śpiewaczy “Rogowice" oraz zespół La Fiesta z sołtysem Widacza Mariuszem Krupskim. Gwiazdą wieczoru był Mariusz Kalaga z zespołem, a tegoroczne Kartoflisko zakończyła zabawa taneczna z zespołem To Jest To.

Na imprezę do Widacza, którą prowadziła Izabela Drobek, zaprosili wójt gminy Miejsce Piastowe, sołtys i Rada Sołecka Widacza, Koło Gospodyń Wiejskich w Widaczu, OSP Widacz oraz Gminne Centrum Kultury

~SOMGORSI

15-09-2022 10:35 45 43

Ciekawe ile zainkasowała gwiazda wieczoru? Bo w tej gminie na nic nie ma kasy, ale na gwiazdy to jest zawsze. Nie mówię ,że takie imprezy są niepotrzebne, ale wystarczyłby jeden zespół i lud bawił by się do samego rana.
Odpowiedz

~obserwator

15-09-2022 06:33 46 40

Świetna uroczystość,serdecznie Wszystkich podrawiam.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.