Sukces judoki UKS 15 Krosno na 13. Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów i Juniorek im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie.
10 września w Sochaczewie odbył się 13. Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek im. Tadeusza Naskręta, którego organizatorem był klub UKS Orkan Judo Sochaczew oraz Polski Związek Judo.

Klub UKS 15 Krosno reprezentował Filip Bęben wraz z trenerem Mirosławem Nowickim. Filip wystartował w kategorii do 100 kg. W pierwszej walce miał wolny los, w drugiej pokonał przed czasem reprezentanta KS Gwardii Łódź Hryhorash Bohdan, trzecią walkę w półfinale przegrał z przedstawicielem AZS AWFiS Gdańsk Janem Sosnowskim, a czwarta walka to już walka o brąz, którą wygrał przed czasem z zawodnikiem KS Start Radom Dawidem Łobodą.

To kolejny duży sukces zawodnika UKS 15 Krosno w kategorii Junior. W tym roku zajął już 5. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rybniku (Mistrzostwa Polski) oraz 3. miejsce w jednym z najmocniejszych Międzynarodowych Pucharów Polski podczas Judo Baltic CUP w Gdyni.

Start w OMPPJ w Sochaczewie potraktował bardzo poważnie, przygotowując się do tego turnieju podczas obozu sportowego w Szczawnicy i Bielsko Białej wraz z Kadrą Podkarpacia w Judo. Dzięki swoim osiągnięciom sportowym kolejny raz (wcześniej jako Junior Młodszy) otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Polski Judo Juniorów w kat. 100 kg.

Filip jest uczniem II LO w Krośnie i swoją przygodę z judo rozpoczął 12 lat temu. Obecnie posiada 1 KYU (stopień judo), trenuje pod okiem trenera Mirosława Nowickiego i Grzegorza Morawskiego.