Pijana kierująca volkswagenem wjechała w drzewo w Krościenku Wyżnym. Z kolei 53-letni kierowca zatrzymany w Krośnie miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
W piątek (9 września) przed północą przy skrzyżowaniu ulic Marynkowskiej i Wisłoczej w Krościenku Wyżnym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

- Wstępnie ustalono, że 37-letnia kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w drzewo, doznając niegroźnych obrażeń ciała. Kobieta początkowo zaprzeczała, by w trakcie zdarzenia kierowała volkswagenem, kilkukrotnie zmieniając wersje opisu zaistniałej kolizji. 37-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,2 promila alkoholu w jej organizmie - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Volkswagen zatrzymał się na drzewie. Kto kierował autem?
Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego krośnieńska policja odnotowała tuż przed północą z 11 na 12 września. Funkcjonariusze otrzymali informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym volkswagenem.

- Pojazd został zatrzymany do kontroli przy ul. Podkarpackiej w Krośnie. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego kierującego wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie - dodał podkom. Paweł Buczyński.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym wysoką grzywną, ograniczeniem wolności lub karą więzienia.

KWP w Rzeszowie poinformowała, że w sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 13 374 kierujących. Podczas działań ujawnili 27 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 12 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo.

~obserwator

14-09-2022 18:00 6 6

Masakra co się dzieje......
Odpowiedz

~antypijak

12-09-2022 15:20 7 12

Tym razem się pomyliłem. To pijana kobitka, a nie chłop siedziała za kierownicą. Widać jest równouprawnienie, bowiem panie grzeją na równi z chłopami.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.