Niebieski korowód przeszedł ulicami Krosna w ramach Światowego Dnia Autyzmu. Niebieski, ponieważ niebieski jest kolorem autyzmu.
Udział w marszu, który przeszedł od ul. Lwowskiej do Rynku, wzięło kilkanaście osób - dzieci chore na autyzm, ich rodzice i opiekunowie. Organizatorem marszu był powstający Klub Rodziców Autyzm Help by JiM Krosno a także Przedszkole Guziczek i Motylek.

W Krośnie i okolicach nie ma świadomości o autyzmie. Chcemy pomóc rodzicom, jest taka zasada że nikt tak nie pomoże rodzicowi tak jak drugi rodzic który ma taki sam problem. Nasz cel to pomoc psychologiczna, edukacja społeczeństwa i uświadamianie rodziców co im się należny. Chcemy aby ludzie którzy otrzymują diagnozę autyzmu nie zostali sami - mówi Izabela Pesz koordynator Klubu Rodziców Autyzm Help by JiM KROSNO.

Klub zrzesza rodziców z Krosna i powiatu krośnieńskiego a także z Jasła i Sanoka. W tej chwili nie mamy informacji ile dzieci z autyzmem mieszka na tym terenie, może to być kilkadziesiąt - dodaje.Podczas marszu rozdawane były mieszkańcom niebieskie balony, a także broszurki informujące o chorobie.

Finał Światowego Dnia Autyzmu w Krośnie zakończył się podświetleniem ok godz. 20:00 na niebiesko budynku Urzędu Miasta.