Spotkanie z Justyną Bednarek o „skarpetkowych historiach” i nie tylko…
Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na spotkania z Justyna Bednarek. Spotkania odbędą się w dniu 20 września br. (wtorek) o godz. 9.00 w Oddziale dla Dzieci KBP ul. Wojska Polskiego 41 oraz o godz. 11.00 w Filii nr 4 ul. Krakowska 124.

Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką, redaktorką, a przede wszystkim pisarką. Jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci. Największa popularność przyniosły jej "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", które stały się lekturą szkolną i otworzyły cykl o przygodach skarpetek. Ilustracje przygotował  Daniel de Latour. Wydała także książki "Pięć sprytnych kun" - również z ilustracjami Daniela de Latour oraz "W to mi graj" bajki muzyczne, które zdobią malarskie grafiki Józefa Wilkonia. O przygodach skarpetek pisała również w książce "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)". Na podstawie książek o przygodach skarpetek powstają spektakle teatralne. W 2020 roku ukazała się jej książka "Basik Grysik i wrony". W 2022 roku Justyna Bednarek wydała książkę "Smopsy" oraz "Kury z grubej rury".

Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku "Przecinek i kropka", nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za ostatnią cześć "Skarpetek").

Spotkania z Justyną Bednarek odbędą się ramach projektu  "W książce jest moc!" dofinansowanym ze środków Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

spotkanie z Justyną Bednarek

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.