W miejscowości Kołaczyce, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi.
Działania realizowano początkiem września, na targowisku w Kołaczycach. We wspólnie prowadzonych działaniach uczestniczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Krośnie.

Celem działań było ujawnienie osób sprzedających podrobione artykuły znanych światowych marek. Wstępne rozpoznanie przeprowadzili funkcjonariusze służby celno-skarbowej, którzy wytypowali podejrzane punkty handlowe. Funkcjonariusze ujawnili trzy osoby handlujące podrobioną odzieżą. Byli to 27 i 31-letni obywatele Bułgarii oraz 25-letnia obywatelka Rumunii.

Na stoiskach ujawniono bluzy, spodnie, spodenki oraz koszulki w ilości 750 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niską jakością wykonania.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar i zatrzymali osoby nim handlujące. Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie przestępstwa określonego w ustawie prawo własności przemysłowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów.

Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa. Za obrót podrobionymi artykułami znanych światowych marek grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

~Łysy

20-09-2022 06:16 6 4

To teraz jeszcze trzeba będzie "zutylizować" towar zamiast dać biednym i potrzebującym.
Odpowiedz

~Lena

20-09-2022 02:47 10 3

We wtorki na jarmarku pogórzański we wsi gorlice jest kilkanaście takich stoisk.i nikt tam halo z tego nie robi no ale wies też musi w coś się ubrac
Odpowiedz

~Seba

19-09-2022 17:46 5 8

To gdzie ja teraz się ubiorę?
Paliwko coraz droższe do mojej beemki a jeszcze mi lokal z dresikami zamknęli!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.