Krośnieński Holding Komunalny dysponuje znacznie większymi niż w minionych latach zapasami biomasy oraz miału węglowego. Czeka nas bardzo trudny sezon grzewczy.
Krośnieński Holding Komunalny dołożył wiele starań, aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego 2022/2023 zabezpieczyć paliwo niezbędne do funkcjonowania i działalności Elektrociepłowni Krosno. Obserwując trudną i niestabilną sytuację na rynku paliw, spółka zorganizowała dodatkowy magazyn na biomasę, czyli zrębki drewna, i znacząco wcześniej zakontraktowała jej dostawy.

- Dzięki decyzji o utworzeniu dodatkowego magazynu na biomasę mamy zgromadzone jej zapasy na 2,5 miesiąca ciągłej pracy Elektrociepłowni Krosno w pełni sezonu zimowego. Zapasy te są dwa razy większe, niż mieliśmy zazwyczaj w latach ubiegłych. Chcieliśmy jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu grzewczego, który prawdopodobnie będzie najtrudniejszym sezonem w ostatnich latach, a może nawet w historii spółki - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

eketrociepłownia krosno

Obecnie w magazynach Elektrociepłowni Krosno, zarządzanej przez Krośnieński Holding Komunalny, znajduje się ok. 3,5 tys. ton miału węglowego i ok. 12 tys. ton biomasy. Te ilości paliw są wystarczającym zapasem i stanowią odpowiednie zabezpieczenie dla ciągłości pracy całej elektrociepłowni.

- Mamy takie zapasy paliw w magazynach, że bieżąca praca Elektrociepłowni Krosno nie powinna być zakłócona. Zgromadzona ilość miału węglowego zabezpiecza z nadwyżką potrzeby energetyczne instalacji, a zapasy biomasy są sukcesywnie uzupełniane i zabezpieczane z bieżących transportów - wyjaśnia Janusz Fic.

Utworzenie dodatkowego magazynu biomasy daje spółce duży bufor bezpieczeństwa dla zapewnienia ciągłości pracy krośnieńskiej elektrociepłowni, choć ze względu na właściwości zrębki drewna jest ona trudna do magazynowania i dłuższego przechowywania.

- Spółka zrobiła wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu zimowego i zapewnić paliwo potrzebne do zachowania ciągłości pracy Elektrociepłowni Krosno, która dostarcza ciepłą wodę i ciepło systemowe do blisko 20 tys. mieszkańców Krosna - dodaje prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.